pieniadz.pl

Tajemnicza choroba w Wietnamie

piątek, 20-04-2012 godz. 09:09

Wietnamskie władze zaapelowały do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o pomoc w zbadaniu tajemniczej choroby, która w ciągu roku spowodowała śmierć 19 osób. Agencja AP podała, że w jednym z okręgów w środkowej części kraju cierpi na nią 190 osób – poinformowała PAP.
Z medialnych doniesień wynika, że najczęściej chorują dzieci i młodzieży. Pierwszymi objawami choroby są: wysoka gorączka, spadek apetytu oraz wysypka na dłoniach i stopach. Ponadto pacjenci mogą mieć problemy z wątrobą czy niewydolnością wielonarządową.

Urzędnicy z okręgu Ba To przyznali, że w szpitalach przebywa obecnie 100 osób, z których 10 jest w krytycznym stanie. Pozostali z lżejszymi objawami leczeni są w domach. Zdaniem władz możliwe jest powstrzymanie rozwoju choroby, o ile zostanie ona odpowiednio wcześnie zdiagnozowana.

Wietnamskie Ministerstwo Zdrowia delegowało w rejon występowania choroby ekipę lekarzy, którym nie udało się jednak ustalić przyczyny zachorowań. Z tego powodu Wietnam zwrócił się o pomoc do WHO oraz amerykańskiego Centrum Profilaktyki i Walki z Chorobami (CDC).

Pierwsze przypadki tajemniczej choroby odnotowano w kwietniu 2011 roku. Do października nastąpił spadek zachorowań, ale w marcu zauważono wzrost liczby chorych. W sumie między 27 marcem a 5 kwietnia wykryto 68 nowych przypadków choroby. Osiem okazało się śmiertelnych.

Większość zarażonych pochodzi ze wsi Ba Dien, w okręgu Ba To. Jest to jeden z najbiedniejszych okręgów w prowincji Quang Ngai - podała PAP.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Tajemnicza choroba w Wietnamie.

Podobne

Kursy walut 2020-08-05

+ więcej
  • EUR euro 4,3979 -0,18%  -0,81gr
  • USD dolar 3,7143 -0,59%  -2,21gr
  • GBP funt 4,8665 -0,33%  -1,63gr
  • CHF frank 4,0810 +0,01%  +0,04gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm