pieniadz.pl

To już koniec Amber Gold - co z pieniędzmi klientów?

poniedziałek, 13-08-2012 godz. 17:05

Na swojej stronie internetowej Amber Gold podało dzisiaj oficjalną informację na temat zakończenia działalności. Wedle zapewnień, wszyscy klienci, którzy powierzyli firmie fundusze, mają odzyskać pieniądze wraz z odsetkami wynikającymi z opóźnień w wypłatach. Wraz z likwidacją spółki, rozwiązywane będą również wszelkie umowy, jakie zawarto wcześniej między Amber Gold a jej klientami.
W poniedziałek 13 sierpnia Amber Gold oficjalnie ogłosiło likwidację spółki. Od teraz wszystkim klientom będą wypłacane należne im oszczędności oraz odsetki, które zdążyły narosnąć w trakcie trwania lokaty z dodatkowymi sumami naliczonymi w związku z rozwiązaniem umowy przez jedną ze stron. Odsetki te będą liczone od momentu wypowiedzenia umowy do dnia wypłaty funduszy.

W związku z likwidacją oddziałów, wszystkie filie Amber Gold będą od teraz zamknięte. Jeżeli którykolwiek z klientów zechce skontaktować się z jej pracownikami, będzie musiał dokonać tego telefonicznie, dzwoniąc pod numer obsługi klienta. Natomiast wszelkie informacje dotyczące samych wypłat środków znajdujących się na koncie spółki, klienci będą dostawali pocztą.

Należy przy tym zaznaczyć, że wypłata pieniędzy wszystkim klientom może okazać się dość długotrwała. Rozciągnięcie jej w czasie jest powodowane faktem, że aby uzyskać środki na spłacenie długów wobec swoich klientów, Amber Gold będzie najpierw musiało sprzedać należący do firmy majątek. Problemy finansowe spółki są na tyle duże, że nie ma innej opcji pozyskania środków na spłatę zaległości.

Według specjalistów, szanse na to, że rzeczywiście wszyscy klienci otrzymają zaległe pieniądze powierzone spółce Amber Gold są niewielkie. W dodatku, dość trudno będzie odzyskać środki drogą polubowną. Wielu ekspertów jest przekonanych, że jedyną opcją dla poszkodowanych klientów pozostanie złożenie pozwu i założenie sprawy cywilnej przeciwko firmie finansowej.

W piątek, 10 sierpnia gdańska prokuratura powołała specjalną grupę, która ma dokładnie zbadać sprawę spółki Amber Gold, jednocześnie zajmując się dostarczaniem bieżących informacji na jej temat do Komisji Nadzoru Finansowego, Banku Gospodarki Żywnościowej oraz klientów likwidowanej jednostki.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do To już koniec Amber Gold - co z pieniędzmi klientów?.

Podobne

Kursy walut 2023-09-29

+ więcej
  • EUR euro 4,6356 +0,03%  +0,16gr
  • USD dolar 4,3697 -0,83%  -3,65gr
  • GBP funt 5,3464 -0,31%  -1,67gr
  • CHF frank 4,8030 +0,12%  +0,57gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm