pieniadz.pl

USA: Firmy branży turystycznej chcą zmiany restrykcyjnego prawa

czwartek, 29-12-2011 godz. 11:11

USA: Firmy branży turystycznej chcą zmiany restrykcyjnego prawa
Przedstawiciele branży turystycznej chcą, by Kongres Stanów Zjednoczonych ułatwił obcokrajowcom podróże do USA. Zdaniem US Travel Association amerykańskie państwo poniosło dyplomatyczną porażkę doprowadzając do spadku liczby wydanych wiz do poziomu 6,5 mln - czytamy na portalu Wyborcza.biz.
Do spadku liczby wiz przyczyniły się wprowadzone po zamachach z 11 września przepisy dla ruchu turystycznego. W  2001 roku USA wydawały 7,6 mln nieimigracyjnych wiz. Zdaniem stowarzyszenia firm turystycznych ułatwienie podróżowania do Stanów Zjednoczonych dałoby do 2020 roku 1,3 mln miejsc pracy i przyniosłoby tamtejszej gospodarce 859 mld dolarów.

Na zmianę restrykcyjnych regulacji liczą największe przedsiębiorstwa branży turystycznej, wśród nich Walt Disney Parks and Resorts, National Retail Federation i Four Seasons Hotels and Resorts. Tymczasem przeciwnicy ułatwień twierdzą, że bezpieczeństwo kraju nadal wymaga dużej uwagi - czytamy na portalu Wyborcza.biz.

Stany Zjednoczone są najpopularniejszym po Francji kierunkiem turystycznych eskapad na świecie. Jednak na przestrzeni ostatniej dekady udział USA w globalnym rynku turystycznym obniżył się z 17 do 12,4%. Komentatorzy twierdzą, że największym kłopotem amerykańskiej turystyki jest nieudolny system wizowy. Ich zdaniem na rozmowy w  ambasadach tego kraju w Brazylii, Chinach czy Indiach trzeba w niektórych przypadkach czekać tygodniami. Sytuacja ta ma zmienić się po wprowadzeniu prawa, które pozwoli stworzyć system rozmów wideo o wizę dla osób z krajów rozwijających się.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do USA: Firmy branży turystycznej chcą zmiany restrykcyjnego prawa.

Podobne

Kursy walut 2020-05-29

+ więcej
  • EUR euro 4,4503 +0,54%  +2,39gr
  • USD dolar 4,0031 -0,53%  -2,13gr
  • GBP funt 4,9213 -0,21%  -1,03gr
  • CHF frank 4,1621 +0,31%  +1,27gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm