pieniadz.pl

Unia Europejska pozywa Polskę za ustawę o sądach powszechnych

środa, 20-12-2017 godz. 16:04

Komisja Europejska nie zamierza dopuścić do łamania podstawowych praw obowiązujących wszystkie kraje członkowskie - dziś do Trybunału Sprawiedliwości wysłano pozew przeciwko Polsce. W ten sposób zareagowano na podpisanie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowym Rejestrze Sądowym. Na mocy art. 7, Polsce grożą sankcje ze strony Unii Europejskiej.
Zgodnie z wcześniejszymi ostrzeżeniami, Unia Europejska zareagowała na niepokojące zmiany w polskim sądownictwie. W dniu, w którym prezydent Andrzej Duda oficjalnie poinformował, że podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowym Rejestrze Sądowym, mimo protestów obywateli w 77 miastach i mimo wyraźnego sprzeciwu doświadczonych prawników, Komisja Europejska wysłała do Trybunału Sprawiedliwości pozew przeciwko Polsce.

UE przyglądała się sytuacji w Polsce już od dłuższego czasu. Politycy otrzymali szansę na wycofanie się ze zmian, które zagrażają demokratycznym rządom, jednak okazało się, że wcześniejsze działania miały jedynie formę taktycznych zagrywek, a nie realnej chęci zmiany przepisów. Ostatecznie, prezydent podpisze ustawy, mimo że do przygotowanego przez niego projektu, wprowadzono istotne zmiany.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Unia Europejska pozywa Polskę za ustawę o sądach powszechnych.

Podobne

Kursy walut 2023-09-29

+ więcej
  • EUR euro 4,6356 +0,03%  +0,16gr
  • USD dolar 4,3697 -0,83%  -3,65gr
  • GBP funt 5,3464 -0,31%  -1,67gr
  • CHF frank 4,8030 +0,12%  +0,57gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm