pieniadz.pl

Uważaj na fałszywe euro - będzie ich coraz więcej

sobota, 04-10-2014 godz. 16:04

Fałszywe pieniądze pojawiają się w obiegu praktycznie bezustannie, jednak eksperci ostrzegają, że w najbliższych latach może ich być wyjątkowo dużo. Zakładają oni, że szczególnie zwiększy się liczba oszustów produkujących fałszywe pieniądze we własnych domach. Miałyby to być głównie banknoty o najniższych nominałach. Powód zwiększenia ich liczby nie jest zaskakujący – przede wszystkim, ma to wynikać z trudnej sytuacji materialnej wielu Europejczyków.
O ryzyku wejścia do obiegu znacznej liczby sfałszowanych pieniędzy mówią zarówno eksperci pracujący dla policji, jak i Narodowego Banku Polskiego oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Są oni przekonani, że fałszowanie pieniędzy będzie coraz powszechniejszym problemem, ponieważ Europejczycy mają dość kryzysu pogarszającego ich sytuację materialną i obniżającego poziom życia ich oraz ich rodzin.

Według specjalistów, fałszowane będą, przede wszystkim, banknoty o niskich nominałach. Zakłada się, że będą one powstawały głównie w prywatnych domach. Z danych posiadanych przez Centralne Biuro Śledcze wynika, że najwięcej sfałszowanych banknotów euro pochodzi z Włoch. Polskie służby stale współpracują z włoskimi, dzięki czemu mogą powstrzymywać dystrybucję podrobionych pieniędzy w naszym kraju. Mimo to, ogromna liczba pochodzących z Italii, fałszywych banknotów trafia do krajów Europy Zachodniej.

Eksperci twierdzą jednocześnie, że w Polsce liczba podrobionych pieniędzy nie jest duża, lecz przestrzegają przed kupowaniem euro w niesprawdzonych punktach. Podkreślają, że ryzyko pozyskania fałszywych banknotów w profesjonalnych kantorach jest minimalna. Odradzają nabywanie ich od osób prywatnych. Dodają, że problem podrabiania rodzimych złotówek jest mniejszy, niż widać to w przypadku euro.

Mimo wszystko, w Polsce też można trafić na fałszywe złotówki, a w kolejnych latach problem podrabiania pieniędzy będzie wzrastał. Jest to powodowane głównie faktem, że sprzęty drukarskie – nawet te do domowego użytku – są coraz lepsze i pozwalają na druk w wysokiej jakości. Sprawia to, że wydrukowanie podrobionych pieniędzy jest łatwiejsze.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dodatkowo ostrzega, że w większych polskich miastach może pojawić się zwiększona liczba fałszywych banknotów euro. Poza tym, należy na nie szczególnie uważać w miejscowościach graniczących z Niemcami. Zakłada się również, ze wzrośnie liczba podrobionych monet zarówno okolicznościowych i to nie tylko obiegowych, ale również kolekcjonerskich.

W związku z rosnącym zagrożeniem pojawiania się fałszywych pieniędzy w obiegu, przestrzega się, by konsumenci dokładnie przyjrzeli się banknotom oraz monetom, poznając sposoby ich zabezpieczania. Dzięki temu, łatwiej będzie nam odróżnić prawdziwe pieniądze od tych fałszywych.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Grai (13.12.2017 21:16)

Najlepiej korzystać z internetowych przewalutowań bezgotówkowych, mamy z głowy wszelkie obawy przed otrzymaniem fałszywych banknotów, a dodatkowo oszczędzamy też dużo na czasie i finansach, np.w Pluskantor.pl spread jest na poziomie 1-2 gr i to nie że przy hurtowym zakupie, każdy klient jest traktowany tak samo.

michał32 (29.01.2018 02:22)

Właśnie w taki sposób ostatnio wymieniam walutę, przez serwis Gieldawalut.com wszystko odbywa się bardzo szybko i bez ryzyka, podobnie jakbym z e-bankowości korzystał.

Sowiński J (14.02.2018 23:12)

Wykluczenie otrzymania fałszywych banknotów jest jedną z ważniejszych zalet bezgotówkowego zakupu waluty, ja realizuję przez Amronet od kilku lat, dostrzegam też wiele innych plusów: ceny, szybkie przelewy, możliwość zastanowienia się nad opłacalnością wymiany.

MarekTer (21.02.2018 12:37)

Mnie tak kiedyś oszukali na dolarach w kantorze stacjonarnym, prosiłam o wydanie dolarów po roku 2006 okazało się jednak że część otrzymałam dobrych a część złych. Od tamtego momentu wymieniam w cinkciarz.pl i wybieram w banku jak potrzebuje gotówki. Stacjonarne odwiedzam wtedy kiedy jadę do Czech na jeden dzień.

kolmko (28.04.2018 02:25)

Po co mam sobie tym głowę zawracać jeśli wymieniam przez pluskanor.pl bezgotówkowo. Z dodatkową zaletą w postaci niskiego spreadu, ostatnio 1,8 do 2 groszy na eur.

Nootka (16.05.2018 13:53)

Co prawda nie zdarzyło mi się na szczęście otrzymać w kantorze fałszywych banknotów, z wielu innych powodów też wolę kupować walutę bezgotówkowo. Zresztą inaczej marny miałoby to sens, bo zapłaty w EUR trafiają do mnie wyłącznie przelewem. Tak więc jak chcę wymienić na PLN, sprawnie i tanio robię to za pośrednictwem Gieldawalut.com, PLN bezplatnie sobie stamtąd na konto wypłacam i mogę pobrać z bankomatu, płacić kartą, dowolnie dysponować pieniądzem w takiej formie jaka mi pasuje.

Golia (19.07.2018 23:22)

Właśnie dlatego ja wymieniam pieniądze online, na Gieldawalut. Wtedy tego typu problemy mnie nie dotyczą, a w dodatku wychodzi takie przewalutowanie sporo taniej.

Łukasz (09.08.2018 21:50)

To takie strachy na lachy. Wymieniam pieniądze na witrynie Amronet, więc takie rzeczy mnie niejako nie dotyczą. I każdemu kto boi się fałszywych pieniędzy polecam wymieniać online.

Nin (29.09.2018 17:46)

Wymiana bezgotówkowa to jest pewniak. Żadnych fałszywek, pomyłek i stresu. Zwłaszcza gdy przebiega tak w pluskantor.pl:-)

mefisto (30.09.2018 23:35)

Tylko że jak nie ma prądu, nie ma dostępy do takich pieniędzy w banku. To pewien minus.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm