pieniadz.pl

W Polsce pojawia się najwięcej nowych miejsc pracy? Sukces w rankingu E&Y

piątek, 06-06-2014 godz. 14:02

Firma Ernst&Young sporządziła raport dotyczący liczby nowych miejsc pracy tworzonych w poszczególnych krajach, dzięki Bezpośrednim Inwestycjom Zagranicznym. Okazało się, że Polska znalazła się na pierwszym miejscu w naszej części Europy. Jesteśmy najbardziej atrakcyjnym państwem dla inwestorów oraz podmiotów chcących tworzyć nowe projekty biznesowe.
Chociaż Polacy z pewnością nie są zadowoleni ze stopy bezrobocia, która zgodnie z najnowszymi danymi przedstawionymi przez resort pracy i polityki społecznej w maju wynosiła 12,5%, to jednak okazuje się, że sytuacja na naszym rynku pracy jest godna pochwały i lepsza od tej obserwowanej w wielu innych państwach Europy. Co więcej, pod względem liczby miejsc pracy tworzonych, dzięki Bezpośrednim Inwestycjom Zagranicznym, przodujemy w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Jeśli chodzi o cały kontynent, to dzięki środkom pozyskiwanym, dzięki Bezpośrednim Inwestycjom Zagranicznym stworzono 166 tysięcy stanowisk pracy. Były to głównie projekty motoryzacyjne i te związane z sektorem oprogramowań. Miejsc pracy stworzono w nich odpowiednio 47,96 tysiąca oraz 12,9 tysiąca. Tyle samo, co w sektorze oprogramowań, miejsc pracy odnowa no w branży usług biznesowych.

W przypadku krajów, najwięcej środków pochodzących z zagranicznego kapitału ulokowano w Wielkiej Brytanii, gdzie było to 27,92 tysiąca nowych miejsc pracy. Na drugim miejscu znalazła się Francja, w której było to 14 tysięcy nowych stanowisk, a na najniższym miejscu podium znalazła się Polska. U nas powstało ich 13,9 tysiąca.

Co ciekawe, w rankingu krajów przyciągających projekty zapewniające największą liczbę stanowisk pracy, zajęliśmy drugie miejsce, tuż za Serbią. O ile w Serbii współczynnik obrazujący te dane wynosił 193,3 pkt, to u nas było to 129,6 pkt. Trzecie miejsce należało do Rosji (119,5 pkt.).

W naszym regionie Europy zwyciężyliśmy pod względem największej liczby projektów dotyczących badan i rozwoju. Najwięcej miejsc pracy stworzyliśmy, dzięki zagranicznemu kapitałowi w branży logistycznej (7500). Nasz sukces na tle całej Europy jest tym większy, że Europa Środkowo-Wschodnia nie jest atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

polskagola (10.06.2014 09:18)

ok

Podobne

Kursy walut 2023-09-29

+ więcej
  • EUR euro 4,6356 +0,03%  +0,16gr
  • USD dolar 4,3697 -0,83%  -3,65gr
  • GBP funt 5,3464 -0,31%  -1,67gr
  • CHF frank 4,8030 +0,12%  +0,57gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm