pieniadz.pl

W USA odnotowano spadek bezrobocia

sobota, 03-12-2011 godz. 10:10

W USA odnotowano spadek bezrobocia
W listopadzie w Stanach Zjednoczonych spadło bezrobocie do 8,6%. Miesiąc wcześniej wyniosło 9%. Komentatorzy podkreślają, że to najniższy wskaźnik bezrobocia od 2,5 roku. To z pewnością dobra wiadomość dla prezydenta Baracka Obamy, którego notowania przed przyszłorocznymi wyborami spadały właśnie z powodu złej sytuacji na rynku pracy – czytamy na portalach Businessday.co.za i Npr.org.
Dane w sprawie spadku bezrobocia zostały przekazane przez Ministerstwo Pracy. Zdaniem ekonomistów ten stosunkowo znaczny spadek powodowany jest faktem, że coraz więcej bezrobotnych obywateli Stanów Zjednoczonych przestało szukać pracy oraz tym, iż przedsiębiorstwa zwiększyły zatrudnienie.

Okazuje się, że w listopadzie przybyło 120 tysięcy miejsc pracy, o 20 tysięcy więcej niż miesiąc wcześniej. Wciąż jednak ponad 13 milionów Amerykanów pozostaje bezrobotnych, przy czym wielu coraz dłużej oczekuje na zdobycie pracy; przeciętnie taki okres wynosi aktualne prawie 50 tygodni.

Specjaliści podkreślają, że pojawiły się jeszcze inne pozytywne oznaki sytuacji gospodarczej  Stanów Zjednoczonych: wzrosło zatrudnienie pracownikach na tymczasowych zasadach, odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w listopadzie i rozluźnienie warunków udzielania kredytów przez banki - czytamy na stronach internetowych Businessday.co.za i Npr.org.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do W USA odnotowano spadek bezrobocia.

Podobne

Kursy walut 2020-07-02

+ więcej
  • EUR euro 4,4659 +0,44%  +1,94gr
  • USD dolar 3,9528 -0,16%  -0,63gr
  • GBP funt 4,9500 +0,93%  +4,57gr
  • CHF frank 4,1920 +0,28%  +1,16gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm