pieniadz.pl

Warszawa ma najdroższe mieszkania

Warszawa ma najdroższe mieszkania
Eksperci poinformowali, że w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu na rynku pierwotnym pod koniec poprzedniego roku przeważały mieszkania w cenach 5-7 tysięcy złotych za metr kwadratowych. Z kolei w Warszawie ponad 50% nowych mieszkań była oferowana w cenach od 7 do 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy - czytamy na portalu Pb.pl, który powołuje się na PAP.
Najnowsza edycja raportu "Pierwotny rynek mieszkaniowy", która została opracowana przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson, pokazuje, że w IV kwartale 2011 roku Warszawa była liderem, jeśli chodzi o ceny lokali mieszkalnych. Eksperci poinformowali, że tylko 0,3% nowych mieszkań w stolicy można nabyć w cenie do 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Z kolei mieszkań powyżej 15 tysięcy złotych za metr kwadratowy było w stolicy aż 3,7%. Analitycy twierdzą, że tak wysokie ceny mieszkań powodowane są cenami działek deweloperskich, które w Warszawie osiągają najwyższe poziomy, a także  wysokimi kosztami robocizny.

W omawianej grupie miast największą część całej podaży tanie mieszkania stanowiły w Gdańsku (35,4% ofert deweloperskich). Najbardziej jednorodna oferta występowała natomiast w Poznaniu, gdzie lokale mieszkalne w cenie od 5 do 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy stanowiły 78,9% wszystkich propozycji, oraz we Wrocławiu, gdzie tego typu mieszkania stanowią 75% propozycji.

Agencja Emmerson oznajmiła, że średnie ceny mieszkań na rynku pierwotnym w czwartym kwartale ubiegłego roku wyniosły w stolicy 8,5 tysiąca złotych za metr kwadratowych, Krakowie - 6,9 tys., Poznaniu - 6,5 tys., we Wrocławiu - 6,4 tys., a w Gdańsku - 6,3 tys.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Warszawa ma najdroższe mieszkania.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm