pieniadz.pl

Warszawska GPW ma nowego prezesa

piątek, 25-07-2014 godz. 19:07

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych ma nowego prezesa. Adama Maciejewskiego zastąpił na tym stanowisku Paweł Tamborski. Akcjonariusze udzielili dzisiaj popołudniu absolutorium zarówno Radzie Giełdy, jak i jej zarządowi. Popołudniu nowy prezes przedstawił radzie nadzorczej spółki kandydatów do zarządu GPW. Zgodnie z ustaleniami akcjonariuszy, w skład Rady Giełdy wchodzić ma 7 osób.
Paweł Tamborski oficjalnie objął dziś fotel prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Było to możliwe, dzięki akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego, która miała ostatnie słowo po tym, jak wcześniej Tamborski został wybrany przez członków spółki.

Nowy prezes już pierwszego dnia miał sporo obowiązków na głowie. Na GPW odbywało się dzisiaj walne zgromadzenie wszystkich akcjonariuszy, a wcześniej udzielono absolutorium Radzie Giełdy i jej zarządowi. Także popołudniu prezes miał sporo pracy.

Zgodnie z harmonogramem zajęć na dziś, w godzinach popołudniowych Tamborski przedstawił radzie nadzorczej wszystkich kandydatów, którzy mogliby znaleźć się w zarządzie jednostki. Przy okazji, głosowanie akcjonariuszy pozwoliło ustalić, że od następnej kadencji Rady Giełdy wybieranych będzie do niej 7 osób.

Ponadto, postanowiono powołać walne zgromadzenie o charakterze nadzwyczajnym. Miało ono stanowić uzupełnienie dla akcjonariuszy już działających na wyższych stanowiskach w spółce. Zgromadzenie miałoby uzupełniać Radę Giełdy.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Warszawska GPW ma nowego prezesa.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm