pieniadz.pl

Wpadka doradcy Mitta Romneya

piątek, 23-03-2012 godz. 08:08

Etch a Sketch
Wpadka doradcy Mitta Romneya może pogrążyć faworyta Partii Republikańskiej (GOP) do nominacji prezydenckiej. Eric Fehrnstrom przypomniał o skłonnościach swojego szefa do zmiany poglądów zależnie od sytuacji politycznej.
Fehrnstrom został zapytany w telewizji CNN o to, czy przeciwnicy Romneya w prawyborach nie zmuszą go do nadmiernego poparcia prawicowych postulatów wyznawanych przez konserwatywnych Republikanów, co może utrudnić mu zjednanie umiarkowanych wyborców w konfrontacji z prezydentem Barackiem Obamą.

Doradca Romney oznajmił, iż nie obawia się tego, gdyż podczas kampanii w wyborach prezydenckich jego szef zmieni taktykę o 180 stopni. "Myślę, że naciśniemy guzik resetu na jesienną kampanię. Wszystko się zmienia. To prawie jak w Etch a Sketch - potrząsa się tym i zaczyna od nowa" - stwierdził Fehrstrom, którego słowa przytacza PAP.

Etch a Sketch to zabawka do rysowania za pomocą dwóch gałek umieszczonych po bokach plastikowej ramy, w której umieszczony jest szklany ekran. W czasie rysowania powstają czarne linie, które zmazuje się poprzez obrócenie i wstrząśnięcie gadżetem.

Metafora doradcy Romneya szybko została wykorzystana przez rywali. Rick Santorum ironizował: "Bierzecie cokolwiek on powie, potrząsacie tym i już tego nie ma. W wyborach prezydenckich będzie całkiem nowy obrazek. To powinno być dla was bardzo uspokajające". 

Komentatorzy podkreślają, że Romneyowi od dawna zarzuca się, iż zmienia poglądy jak rękawiczki. Takim postępowaniem z pewnością nie zyska w oczach konserwatystów, którzy najprawdopodobniej zadecydują o wynikach prawyborów GOP, gdyż głosują częściej niż umiarkowani Republikanie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Wpadka doradcy Mitta Romneya.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm