pieniadz.pl

Wyraźny wzrost liczby urodzeń

piątek, 22-09-2017 godz. 17:05

Z danych GUS-u wynika, że na przestrzeni ostatniego roku wyraźnie zwiększyła się liczba urodzeń. Z sytuacji szczególnie zadowolone jest Ministerstwo Rodziny, które dostrzega w tym pozytywny efekt prowadzenia przez rząd polityki prorodzinnej. Minister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej podkreśla jednak, że wpływ na zwiększoną dzietność ma także wyższa płaca i ogólna poprawa koniunktury.
Według informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny, w ciągu ostatniego roku w Polsce odnotowano widoczną zwyżkę liczby urodzeń. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej wykazała zadowolenie z zaistniałej sytuacji, jednocześnie podkreślając, że wzrost ten jest nie tylko zasługą polityki prorodzinnej rządu, ale też poprawy na rynku pracy, czyli wzrostu zatrudnienia i podwyższenia średniej płacy.

Między styczniem a lipcem bieżącego roku na terenie naszego kraju odnotowano o 235,1 tys. urodzeń, co jest wynikiem o 18,2 tys. lepszym niż ten ubiegłoroczny. W samym tylko lipcu było to 35 tys., czyli o 3,6 tys. więcej niż w 2016r. To wzrost o 11,5% w ujęciu rocznym i o 2,9% więcej niż miesiąc wcześniej.

Bardziej szczegółowe dane wskazują, że w2016r. wzrosła liczba rodzin wielodzietnych, ponieważ zaobserwowano zwyżkę procenta urodzeń w rodzinach, w których było już min. dwoje dzieci. Wzrost urodzeń w takich gospodarstwach domowych był widoczny po raz pierwszy od 2010r. Teraz MRPiPS liczy na powtórzenie trendu zwyżkowego także w 2017r.

Szefowa resortu podkreśla, że poprawa nie wynika wyłącznie z działania programu 500+, który większości polskich rodzin gwarantuje 500zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. Zdaniem minister, Polacy chętniej decydują się na powiększenie rodziny także dlatego, że czują się pewniejsi na swoich etatach oraz mają świadomość, że w razie utraty pracy, bez większego problemu powinno udać im się nowe miejsce zatrudnienia. Dodatkowo wzrastają pensje.

Eksperci coraz częściej zwracają uwagę na fakt, że rodzimy rynek pracy przybrał formę rynku pracownika, dzięki czemu to zatrudniani dyktują zasady, a pracodawcy przykładają coraz większą wagę do respektowania praw pracowników. Skutkuje to m.in. zwiększoną elastycznością, dodatkowo sprzyjającą łączeniu życia zawodowego z rodzinnym. Umożliwia to ojcom zwiększone uczestnictwo w wychowaniu dzieci, ale też wspiera pracujące matki.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

sweelay (23.01.2023 20:25)

Membranes were washed for 15 min with low and high stringency solutions Ambion, and then hybridization for GAPDH was performed using the same method stromectol merck canada The good thing is you WILL keep nearly all of it with EQ if your PCT training and diet are up to scratch

Podobne

Kursy walut 2023-03-31

+ więcej
  • EUR euro 4,6755 -0,10%  -0,46gr
  • USD dolar 4,2934 -0,25%  -1,09gr
  • GBP funt 5,3107 -0,13%  -0,70gr
  • CHF frank 4,6856 -0,26%  -1,24gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm