pieniadz.pl

ZUS organizuje Tydzień Przedsiębiorcy

niedziela, 17-11-2013 godz. 14:02

Już jutro w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna się Tydzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji do 22 listopada będzie można korzystać ze szkoleń prowadzonych w placówkach ZUS, a dodatkowo, wszystkie spośród nich będą czynne dłużej, bo aż do godziny 18:00. Program kierowany jest zarówno do obecnych, jak i przyszłych przedsiębiorców.
Tydzień Przedsiębiorcy to akcja organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i kierowana do wszystkich aktualnych przedsiębiorców, ale również do osób, które mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej. W ramach tego eventu zaplanowano przeprowadzenie szkoleń, udzielanie porad i rozdawanie materiałów informacyjnych dotyczących działalności ZUS-u.

Akcja Tydzień Przedsiębiorcy prowadzona będzie w 43 oddziałach ZUS-u i obejmie 215 inspektoratów znajdujących się na terenie całego kraju. Ci, którzy nie będą mogli osobiście stawić się w placówce ZUS, ale będą chcieli skorzystać z bezpłatnych wykładów lub porad, będą mogli kontaktować się z zatrudnionymi w instytucji ekspertami drogą telefoniczną oraz poprzez czat internetowy.

W programie Tygodnia Przedsiębiorcy zaplanowane są m.in. szkolenia z zakresu przepisów dotyczących ubezpieczeń, ulg przyznawanych niektórym przedsiębiorcom, z zakresu obsługi aplikacji elektronicznych, czy też seminaria dotyczące możliwości umarzania zaległości lub rozkładania ich na dogodne raty. Ponadto, podejmowana będzie tematyka wypełniania dokumentów składanych do ZUS-u oraz nanoszenia na nich korekty w sposób akceptowany przez urzędy.

Oprócz tego, zaplanowano również porady indywidualne kierowane do osób, które prowadzą już firmę, ale mają problemy ze zrozumieniem niektórych kwestii związanych z ubezpieczeniami społecznymi, jak też do tych klientów, którzy dopiero zamierzają otworzyć własny biznes, ale najpierw chcą się doszkolić w kwestii ubezpieczeń.

Przy okazji, uczestnicy Tygodnia Przedsiębiorcy będą uczeni i zachęcani do korzystania z elektronicznych opcji takich, jak internetowe rozliczenia składek ubezpieczeniowych wpłacanych do ZUS-u. Każdy, kto pojawi się w oddziale placówce ZUS-u, otrzyma materiały informacyjne, które pomogą mu jeszcze lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania tej instytucji.

ZUS ma nadzieję, że Tydzień Przedsiębiorcy będzie skuteczną akcją doszkalającą, dzięki której wielu przedsiębiorców będzie w stanie lepiej radzić sobie ze wszystkimi obowiązkami, jakie spoczywają na nich w stosunku do ZUS-u. Ma to pomóc w niwelowaniu nadmiernych zadłużeń wobec ZUS-u, a także pomagać w prowadzeniu firm, zapewniając ich właścicielom odpowiednią wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do ZUS organizuje Tydzień Przedsiębiorcy.

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm