pieniadz.pl

Zawieszenie broni na Ukrainie wreszcie dojdzie do skutku

piątek, 05-09-2014 godz. 16:04

Ukraina i Rosja doszły do porozumienia w sprawie zawieszenia broni. Zgodnie z przekazanymi do wiadomości publicznej informacjami, rozejm ma obowiązywać od dzisiaj, od godziny 17:00. Nie wiadomo jednak, jak długo uda się go utrzymać, ponieważ Ukraina postawiła Rosji 3 twarde warunki, od których spełnienia zależy rzeczywisty spokój miedzy dwoma stronami.
Dzisiaj w Mińsku Rosja i Ukraina podpisały specjalny protokół o zawieszeniu broni. Rozejm miałby obowiązywać od dzisiaj, od godziny 17:00 czasu polskiego, czyli od 18:00 czasu lokalnego. Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk podkreśla jednak, że utrzymanie rozejmu jest możliwe tylko, jeśli Rosja spełni 3 istotne warunki.

Władze ukraińskie domagają się głównie tego, by Rosjanie całkowicie zaprzestali walk i usunęli z terenów ukraińskich żołnierzy z Federacji Rosyjskiej. Poza tym, rząd Ukrainy chce, aby przywrócono kontrolę na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Wraz z wojskiem, z Ukrainy powinni zniknąć terroryści oraz wszyscy inni Rosjanie w jakikolwiek sposób zagrażający pokojowi na Ukrainie. Według Ukraińców, to Rosjanie powinni zadbać o to, by z terytorium z Ukrainy wycofali się prorosyjscy separatyści.

Jeżeli chodzi o granicę oddzielającą Ukrainę od Rosji, to podczas dzisiejszego spotkania mówiono o potrzebie stworzenia mocnego ogrodzenia, które uniemożliwi jej nielegalne przekraczanie. Ukraińcy podkreślają, że tak naprawdę chodzi tu nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale też o komfort całej Europy, dlatego liczą, że projekt „Ściana” zostanie poparty przez UE.

Tymczasowo dochowanie warunków rozejmu ma być kontrolowane przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Informację o zawarciu porozumienia podała przedstawicielka OBWE ds. uregulowania sytuacji na Ukrainie.

Dodatkowo, Jaceniuk zaznaczył, że pokój powinien zostać zawarty na zasadach wyznaczanych przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko, a nie przez Władimira Putina. Według ukraińskiego premiera, zasady zawieranego pokoju powinny zostać zaakceptowane zarówno przez Stany Zjednoczone, jak i przez Unię Europejską, ponieważ Ukraina nie jest w stanie uwierzyć Rosji bez dodatkowych gwarancji.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Zawieszenie broni na Ukrainie wreszcie dojdzie do skutku.

Podobne

Kursy walut 2019-12-06

+ więcej
  • EUR euro 4,2721 -0,13%  -0,56gr
  • USD dolar 3,8500 -0,17%  -0,66gr
  • GBP funt 5,0527 -0,24%  -1,24gr
  • CHF frank 3,8963 -0,07%  -0,26gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm