pieniadz.pl

Bronisław Komorowski zwycięzcą sondażu prezydenckiego

Gdyby do wyborów parlamentarnych doszło dzisiaj, to zwyciężyłby w nich Bronisław Komorowski. Drugie miejsce przypadłoby Jarosławowi Kaczyńskiemu – wynika z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie RMF FM.
Głos na obecnego prezydenta oddałoby 46% ankietowanych Polaków. Chęć głosowania na szefa Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 17% osób. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Ziobro; lider Solidarnej Polski uzyskał 10% głosów. 

Janusz Palikot i Waldemar Pawlak mogliby liczyć na 5% respondentów. Po 4% głosów otrzymali Janusz Korwin-Mikke i Leszek Miller. 1% pytanych wybrał Pawła Kowala - czytamy na portalu Wirtualna Polska.

2% respondentów zagłosowałoby na innego kandydata. 5% Polaków przyznało, że nie ma jeszcze faworyta w wyborach prezydenckich. Z badania przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC wynika także, że do urn poszłoby 62% Polaków.

Dobre notowania Bronisława Komorowskiego w sondażu MillwardBrown SMG/KRC mają swoje odzwierciedlenie w badaniach na temat oceny jego działalności. Przypomnijmy, że w marcowej ankiecie CBOS 63% badanych pozytywnie odniosło się do poczynań obecnego prezydenta; źle postrzegały ją 24% respondentów. 

Sondaż CBOS pokazał, że notowania prezydenta są w miarę stabilne. Pozytywnie o pracy Komorowskiego wypowiedziało się o 2 punkty procentowe mniej ankietowanych niż w lutym, a źle oceniło ją o 2 punkty procentowe więcej respondentów. 13% nie miało zdania w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Bronisław Komorowski zwycięzcą sondażu prezydenckiego.

Podobne

Kursy walut 2020-08-05

+ więcej
  • EUR euro 4,3979 -0,18%  -0,81gr
  • USD dolar 3,7143 -0,59%  -2,21gr
  • GBP funt 4,8665 -0,33%  -1,63gr
  • CHF frank 4,0810 +0,01%  +0,04gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm