pieniadz.pl

Huśtawka nastrojów na giełdach

poniedziałek, 07-05-2012 godz. 20:08

Początek notowań na europejskich parkietach przebiegał w czerwonych barwach. Inwestorzy z niepokojem odebrali wyniki wyborów we Francji, które wygrał kandydat socjalistów Francois Hollande , który zapowiada renegocjację paktu fiskalnego i odejście od zaciskania pasa. Nie pomogły również wyniki wyborów do greckiego parlamentu w którym nie będzie stabilnej większości.
Nastroju inwestorów na europejskich parkietach nie poprawiły również notowania na rynkach azjatyckich, gdzie tydzień rozpoczął się od solidnych spadków - była to nieco spóźniona reakcja na mało optymistyczne dane płynące z amerykańskiego rynku pracy.

W ciągu dnia klimat na rynkach uległ jednak poprawie. Stały za tym dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle, które okazały się lepsze od prognozowanych. Optymizmu inwestorom dodało również neutralne otwarcie na amerykańskiej giełdzie. W efekcie, na europejskich parkietach zazieleniło się. WIG20 wywindował się ponownie powyżej ważnego poziomu 2200 punktów (+0,33 proc.). Szeroki rynek WIG wzrósł o 0,06 proc. Podobnie jak giełda, także i polska waluta nieco urosła w siłę. Odrobiła część strat względem dolara, umacniając się o 3 grosze.

W najbliższych dniach musimy się raczej liczyć z huśtawką nastrojów. Inwestorzy będą pod wpływem bieżących danych płynących z gospodarek. Z uwagą będą się również przyglądać temu co czeka nas w najbliższym czasie we Francji. Jeżeli Hollande faktycznie zacznie realizować swoje obietnice z kampanii wyborczej - wpłynie to zdecydowanie na nastroje inwestorów.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Huśtawka nastrojów na giełdach.

Podobne

Kursy walut 2019-12-09

+ więcej
  • EUR euro 4,2830 +0,26%  +1,09gr
  • USD dolar 3,8704 +0,53%  +2,04gr
  • GBP funt 5,0915 +0,77%  +3,88gr
  • CHF frank 3,9087 +0,32%  +1,24gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm