pieniadz.pl

Incydent na Wawelu - mężczyzna próbował przejechać turystów

środa, 08-05-2013 godz. 13:01

Dzisiaj rano, na Wawelu doszło do niecodziennego incydentu. W trakcie, gdy jeden z księży oprowadzał wycieczkę po tamtejszych zabytkach, pewien mężczyzna wjechał samochodem na dziedziniec zamku. Po tym, jak zwrócono mu uwagę, wysiadł z pojazdu, trzymając w rękach siekierę. Kiedy nieco ochłonął, wsiadł znowu do auta i postanowił wjechać nim w grupę turystów. Interweniować musiała straż wawelska.
Do zaskakującej sytuacji doszło w środę rano, jeszcze przed godziną 9:00. W trakcie, kiedy ksiądz-przewodnik oprowadzał swoją wycieczkę po Wawelu, na dziedzińcu arkadowym tego krakowskiego zamku pojawił się samochód Seat Ibiza. Po tym, jak ksiądz zwrócił kierowcy uwagę, że istnieje zakaz wjazdu w to miejsce, wysiadł on z auta, trzymając w rękach siekierę.

Początkowo groził nią księdzu, jednak po chwili zdecydował się na powrót do samochodu. Zaraz potem próbował wjechać w grupę turystów spacerujących po Wawelu. Konieczna była pomoc straży wawelskiej, która po oddaniu jednego strzału ostrzegawczego w powietrze, wcelowała w oponę i uniemożliwiła napastnikowi ucieczkę. Wkrótce później przyjechała policja.

Mężczyzna został aresztowany i przewieziony na komendę. Zostanie poddany badaniu psychiatrycznemu. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że cierpi na jakiś rodzaj zaburzeń umysłowych. Już z początkowych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej leczy się psychiatrycznie.

O sprawcy wiadomo tyle, że nazywa się Grzegorz S., ma 48 lat i mieszka w Krakowie. Jedynym podanym przez niego motywem dzisiejszego działania jest fakt, iż uważa on, że Wawel należy do niego i nie życzy sobie, żeby w tym miejscu pojawiały się inne osoby.

Policja oficjalnie potwierdza, że podczas porannego incydentu nikt nie ucierpiał. Sprawa jest wyjaśniania przez krakowskich funkcjonariuszy, którzy odkrywają kolejne okoliczności dzisiejszego zdarzenia.

W związku z dzisiejszym wtargnięciem na dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu, już zapowiedziano zwiększenie zabezpieczeń. Jak się okazuje, ochrona jednego z najważniejszych polskich zabytków już wcześniej rozważała zamontowanie mechanicznych słupów zaporowych. Jednak dopiero środowy incydent upewnił wszystkich, że mechaniczne zapory są absolutną koniecznością.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Incydent na Wawelu - mężczyzna próbował przejechać turystów.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm