pieniadz.pl

Kolejny sondaż nie daje szans przeciwnikom Bronisława Komorowskiego

poniedziałek, 02-03-2015 godz. 10:10

Kolejny sondaż wskazuje na pewne zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w tegorocznych wyborach prezydenckich. To nowe dane zdobyte przez Centrum Badania Opinii Społecznej. Według nich obecny prezydent wygra w II turze, zdobywając 65% głosów. Jego główny rywal, czyli przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda miałby otrzymać 19-procentowe poparcie.
Liczne firmy oraz ośrodki badania opinii publicznej prześcigają się w kolejnych sondażach przedwyborczych. Tegoroczne wybory prezydenckie rzeczywiście budzą spore emocje. Każde następne badania pokazują jednak, że w rzeczywistości nie czeka nas żadne zaskoczenie. Wszystkie sondaże jasno pokazują, że zdecydowanym faworytem jest obecny prezydent Bronisław Komorowski.

Aktualna głowa państwa cieszy się ogromnym poparciem i praktycznie nie ma kandydata, który mógłby realnie zagrozić Komorowskiemu. Potwierdza to najnowszy sondaż przeprowadzony przez TNS Polska. Zapytano w nim o to, kogo Polacy poparliby, gdyby w II turze spotkali się obecny prezydent i kandydujący z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda.

Dane uzyskane po przepytaniu nieco ponad tysiąca dorosłych obywateli naszego kraju wskazały, że na ubiegającego się o drugą kadencję prezydenta głos zamierza oddać 65% Polaków. Andrzej Duda miałby natomiast otrzymać poparcie na poziomie 19%. Spora byłaby frekwencja, bo z danych wynika, że sięgnęłaby 70%.

Ciekawostką jest fakt, że ponad 25% wyborców PiS nie zamierza poprzeć kandydata tej partii i jednak preferuje drugą kadencję Komorowskiego. Jeżeli chodzi o najgorzej ocenianego polityka, to jest nim Janusz Krowin-Mikke. Aż 57% respondentów wskazało na niego, gdy zapytano ich o to, na kogo zdecydowanie nie zamierzają zagłosować.

Chociaż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Bronisława Komorowskiego czeka druga kadencja, to jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że jego notowania powoli słabną. Widać to w badaniach przeprowadzonych przez Millward Brown. O ile jeszcze w I połowie stycznia poparcie dla obecnego prezydenta deklarowało 65% osób pytanych przez ten ośrodek, to już dane z 14 lutego wskazały, że na Komorowskiego gotowych jest zagłosować tylko 49% respondentów.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Kolejny sondaż nie daje szans przeciwnikom Bronisława Komorowskiego.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm