pieniadz.pl

Niemcy: Lewica chce legalizacji marihuany

czwartek, 26-01-2012 godz. 10:10

Niemcy: Lewica chce legalizacji marihuany
Niemiecka Lewica opowiada się za legalizacją konopi indyjskich i powołaniem klubów, których zadaniem byłaby uprawa tej rośliny. Propozycja ta trafiła na biurko komisji zdrowia. Komentatorzy podkreślają jednak, że zarówno rząd jak i większość ugrupowań odrzuca możliwość legalizacji popularnej trawki - czytamy na portalu Wprost.pl, który powołuje się na PAP.
Zdaniem Lewicy obecne przepisy nie są skuteczne w walce z nielegalnym handlem i konsumpcją marihuany czy haszyszu. Inicjator projektu nowelizacji poseł Frank Tempel twierdzi, że zakazywanie marihuany nie jest konieczne, gdyż ryzyko związane z konsumpcją konopi jest porównywalne w przypadku osób dorosłych z ryzykiem związanym ze spożywaniem alkoholu czy paleniem tytoniu.

Lewicowi parlamentarzyści domagają, by dozwolone było posiadanie do 30 gramów konopi indyjskich na własny użytek. Z kolei handel konopiami i produktami z nich nadal byłby zakazany. Projekt Lewicy zakłada również powołanie klubów konopi, które byłyby zarejestrowanymi stowarzyszeniami, a ich członkowie uprawialiby konopie dla swoich członków. Zdaniem ekspert Nicole Krumdiek z Uniwersytetu w Bremie można, by w ten sposób kontrolować konsumpcję i jakość roślin, co jest nie możliwe w przypadku czarnego rynku.

Odmienne stanowisko prezentuje pełnomocnik ds. walki z narkotykami Mechthild Dyckmans. Według niej zakaz jest skuteczny, gdyż stanowi sygnał dla młodzieży, że konopie są czymś niebezpiecznym i nie należy po nie sięgać. Podobne zdanie mają politycy większości partii w Niemczech. Chadek Johannes Singhammer zaznaczył, że bagatelizowanie szkodliwości konopi jest nieodpowiedzialne. Nawet przychylni legalizacji marihuany Zieloni sceptycznie odnoszą się do klubów konopi - czytamy na portalu Wprost.pl.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Zabronijmy wszystkiego (25.03.2012 13:56)

Politycy kompletnie nie mają pojęcia o tej roślinie. Alkohol? jest dostępny od 18 roku życia a młodzi i tak po niego sięgają wcześniej to normalne zjawisko.Zabraniać używania konopi?Może zabronijmy również alkoholu bo jest szkodliwy i młodzi po niego sięgaja !Papierosów też bo powoduje raka płuc.Masowych imprez też bo sie biją.Wogóle pozamykajmy ludzi w klatkach.

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm