pieniadz.pl

Obchody Święta Wojska Polskiego

piątek, 15-08-2014 godz. 16:04

Jak co roku, 15 sierpnia, w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się wielka defilada. Wszyscy zgromadzeni, jak również Polacy przed telewizorami mogli zobaczyć największe chluby polskiej armii. Ok. 1200 żołnierzy zaprezentowało 120 pojazdów należących do polskiej armii. Nad stolicą przeleciało też 50 samolotów i śmigłowców wojskowych.
15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, a z tej okazji w stolicy rokrocznie organizowana jest defilada, w której nasza armia prezentuje się a najciekawszej strony. W tym roku w wydarzeniu udział wzięło ok. 1200 żołnierzy, którzy przedstawicieli zgromadzonym wzdłuż Alei Ujazdowskich Polakom 120 najważniejszych pojazdów wojskowych.

Poza tym, nad stolicą przeleciało 50 samolotów oraz śmigłowców wojskowych. W przemarszu udział wzięły kampanie reprezentacyjne polskich sił zbrojnych, pododdziały reprezentujące uczelnie wojskowe, a także przybyli ze Świętoszowa pancerniacy, krakowscy spadochroniarze oraz podhalańczycy. Dodatkowo, w defiladzie udział wzięło niespełna 100 szkolących się w naszym kraju żołnierzy z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Defilada rozpoczęła się od przelotu nad Alejami Ujazdowskimi 7 samolotów z zespołu „Biało-Czerwone Iskry”. Następne były śmigłowce, w tym m.in. imponujące, amerykańskie UH-60 Black Hawk. Po pokazie sił powietrznych i przemarszu reprezentantów wojska, trasę pokonały zarówno wojskowe pojazdy kołowe, jak i gąsienicowe.

Wśród należących do polskich armii maszyn prezentowanych podczas obchodów Święta Wojska Polskiego znalazły się m.in. wozy Żandarmerii Wojskowej, samochody Skorpion-3, czy quady. Na samym końcu pojawiło się natomiast 14 czołgów oraz 6 armatohaubic.

Po przedstawieniu najważniejszych pojazdów znajdujących się na wyposażeniu Wojska Polskiego, zaprezentowano również dawne maszyny wojskowe, w tym samochody pancerne, armaty, ciężarówki, motocykle, ale też stare czołgi, w tym tankietki.

Defiladę oglądały tysiące warszawiaków, jak również osób, które specjalnie na tę okazję przyjechały do stolicy z różnych części kraju. Ze względu na wydzielenie trasy na przemarsz wojsk, w Warszawie występowały pewne utrudnienia w ruchu powodowane m.in. zamknięciem Alei Ujazdowskich.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

polskagola (16.08.2014 09:19)

hurra

Podobne

Kursy walut 2020-08-05

+ więcej
  • EUR euro 4,3979 -0,18%  -0,81gr
  • USD dolar 3,7143 -0,59%  -2,21gr
  • GBP funt 4,8665 -0,33%  -1,63gr
  • CHF frank 4,0810 +0,01%  +0,04gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm