pieniadz.pl

Polacy cenią sobie przelewy natychmiastowe - to wygodna i potrzebna opcja

sobota, 19-07-2014 godz. 16:04

Jak wynika ze statystyk, Polacy coraz chętniej korzystają z przelewów natychmiastowych. Szacuje się, że na przestrzeni 2 lat dokonano już ok. 615 tysięcy tego typu płatności. Łącznie były one warte przeszło 3 miliardy złotych. Popularność takich przelewów stale rośnie, a szczególną zwyżkę ich liczby zaobserwowano w ostatnim kwartale.
Przelewy natychmiastowe dostępne są od stosunkowo niedługiego czasu, jednak ich popularność z każdym miesiącem wyraźnie rośnie. W ciągu zalewie 2 lat wykonano ich ok. 650 tysięcy, przy czym zaskakująco wysoka jest ich łączna wartość. Ogółem opiewały na ponad 3 miliardy złotych.

Warto zaznaczyć, że liczba instytucji bankowych oferujących taką opcję stale wzrasta. Dodatkowo, usługi tego typu są optymalizowane. Podnoszone są górne granice kwot, jakie można przesłać w trybie natychmiastowym, a także ułatwiane jest samo przeprowadzenie takiej transakcji.

Przyspieszany jest też czas realizacji zlecenia – z kilkunastu minut niektóre banki skróciły go zaledwie do kilku minut. W niektórych przypadkach skrócono go maksymalnie i pieniądze trafiają na konto adresata w kilka czy kilkanaście sekund!

Eksperci zauważają, że przelewy natychmiastowe służą wszystkim – zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym, a do tego tak samo osobom wykonującym przelewy, jak też otrzymującym je. Jednostka przesyłająca pieniądze za usługę czy towar, pozwala odbiorcy szybciej przystąpić do realizacji zamówienia. Sprawdza się to głównie w firmach prowadzących działalność zdalną.

Poza tym, wielu z nas dokonuje płatności na ostatnią chwilę, dlatego przelewy natychmiastowe są tak przydatne. Dzięki nim, nawet w ostatnim momencie mamy szansę zapłacić zaległych rachunek, fakturę czy choćby mandat, zanim zaczną się problemy z naliczaniem odsetek za spóźnienie. Takie transakcje są idealne przy wszystkich sytuacjach, w których liczy się data wpłynięcia środków na konto adresata, a nie data nadania przelewu.

Jeżeli chodzi o klientów firmowych, to dla nich przelewy natychmiastowe są cenną możliwością pozwalającą stale monitorować stan konta. Przy przelewach trwających kilkanaście sekund łatwiej jest oceniać kondycję finansową jednostki o każdej porze z wyjątkową dokładnością. To natomiast pozwala zachować zadowalającą płynność finansowa podmiotu.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polacy cenią sobie przelewy natychmiastowe - to wygodna i potrzebna opcja.

Podobne

Kursy walut 2023-03-27

+ więcej
  • EUR euro 4,6856 -0,12%  -0,55gr
  • USD dolar 4,3518 -0,51%  -2,24gr
  • GBP funt 5,3364 -0,10%  -0,53gr
  • CHF frank 4,7500 -0,26%  -1,23gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm