pieniadz.pl

Polacy wolą dobrą atmosferę od stałej umowy o pracę

poniedziałek, 28-11-2011 godz. 10:10

Tagi: PolskaPraca
Polacy wolą dobrą atmosferę od stałej umowy o pracę
Z najnowszej ankiety portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl wynika, że w Polsce osoby poszukujące nowej pracy sugerują się przede wszystkim wysokością wynagrodzenia. Na drugim miejscu stawiaj dobrą atmosferę w miejscu zatrudnienia - czytamy na portalu dziennika "Rzeczpospolita".
78% zapytanych Polaków oznajmiło, iż najważniejszym czynnikiem przy wyborze nowej pracy jest wysokość wynagrodzenia. Natomiast prawie sześciu na dziesięciu badanych stwierdziło, że atmosfera w miejscu zatrudnienia. Okazała się ona znacznie ważniejsza niż możliwość awansu czy stała umowa o pracę, na której bardzo zależy co trzeciemu z ankietowanych.

Zdaniem psychologa Krzysztofa Kosy takie wyniki badań nie powinny zaskakiwać. Specjalista w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przypomina, że właśnie w pracy spędzamy mnóstwo czasu. Według niego na atmosferę w pracy składają się dobre relacje z kolegami i przełożonymi. Ankieta przeprowadzona przez Pracuj.pl potwierdza także, że młodzi Polacy, by więcej zarabiać, gotowi są szukać pracy za granicą - najchętniej w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. Deklaruje to sześciu na dziesięciu z nich.

Badanie Pracuj.pl zostało przeprowadzone w ramach globalnej akcji The Network, organizacji zrzeszającej czołowe firmy rekrutacji w Internecie - czytamy na stronie internetowej dziennika "Rzeczpospolita".

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polacy wolą dobrą atmosferę od stałej umowy o pracę.

Podobne

Kursy walut 2023-09-29

+ więcej
  • EUR euro 4,6356 +0,03%  +0,16gr
  • USD dolar 4,3697 -0,83%  -3,65gr
  • GBP funt 5,3464 -0,31%  -1,67gr
  • CHF frank 4,8030 +0,12%  +0,57gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm