pieniadz.pl

Policja spacyfikowała obozowisko ruchu Occupy w Waszyngtonie

poniedziałek, 06-02-2012 godz. 09:09

Ruch Occupy
Policjanci aresztowali 11 osób w czasie likwidowania obozowiska ruchu Occupy na McPherson Square w Waszyngtonie. Było to jedno z ostatnich miejsc, w których protestowano w ten sposób. Wcześniej podobne akcje pacyfikacyjne przeprowadzono w większych miastach Stanów Zjednoczonych - czytamy na portalu Wprost.pl.
Członkowie ruchu Occupy twierdzą, że ich działania skierowane są przeciw nierównościom społecznym i nadużyciom ze strony banków. Władze Waszyngtonu już tydzień temu nakazały im zakończenie demonstracji na McPherson Square. Według rządzących w obozowisku panowały niebezpieczne warunki sanitarne. Po upływie kilku dni policja postanowiła wyegzekwować nakaz - informuje Polska Agencja Prasowa.


Początkowo demonstranci współpracowali z siłami porządkowymi, jednak później doszło do starć. Protestujący twierdzą, iż powodem konfrontacji było usuwanie przez policjantów namiotów bez śpiworów. Chcieli oni je pozostawić, by kontynuować swój protest w nocy. Tymczasem rzecznik policji David Schlosser oznajmił, że uczestnicy protestów mogą nadal manifestować na placu, ale nie wolno im tam spać.

Z informacji przekazanych przez przedstawiciela waszyngtońskiej Park Police - formacji, która odpowiada za porządek w stolicy Stanów Zjednoczonych - wynika, że czterech z 11 aresztowanych osób zostało oskarżonych o napaść na funkcjonariusza. Media donoszą, że jeden z policjantów został uderzony przez demonstrantów cegłą w twarz i trafił do szpitala.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Policja spacyfikowała obozowisko ruchu Occupy w Waszyngtonie.

Podobne

Kursy walut 2023-12-04

+ więcej
  • EUR euro 4,3337 -0,36%  -1,57gr
  • USD dolar 3,9850 -0,15%  -0,60gr
  • GBP funt 5,0509 -0,09%  -0,48gr
  • CHF frank 4,5678 +0,02%  +0,08gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm