pieniadz.pl

Polscy siatkarze najlepsi na świecie!

poniedziałek, 22-09-2014 godz. 10:10

Organizowane w Polsce Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn wygrali gospodarze, czyli… Tak! Polacy zostali Mistrzami Świata! Co to oznacza? Dla kibiców, oczywiście, ogromną dumę. Dla klubów sportowych – zapewne napływ młodej krwi, bo przecież teraz wielu chłopców zechce być, jak Wlazły, czy Mika. Natomiast dla samych siatkarzy to zapewne największy sukces w karierze, a przy okazji, sporo pieniędzy.
Oczywiście, tytuł Mistrzów Świata, podobnie, jak uwielbienie kibiców jest bezcenny. Daje ogromną satysfakcję obecnie, a przy okazji, pozwala zapisać się na kartach historii sportu. Jednak to nie wszystko, bo jak za każdym innym zwycięstwem, tak i za tym idą jeszcze wielkie pieniądze. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie otrzymają polscy siatkarze.

Dotychczas udało się dowiedzieć jedynie tyle, że na pewno premier za zwycięstwo będą wyższe niż te, które zawodnicy dostali za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w Japonii. Wtedy mieli podzielić się sumą 3 milionów złotych, przy czym obejmowała ona również premie dla sztabu szkoleniowego, medycznego i technicznego.

Same premie od Polskiego Związku Piłki Siatkowej to jednak jeszcze nie koniec, bo nagrody finansowe zostaną przekazane polskim mistrzom również przez światową federację siatkówki FIVB. Nie będzie to byle jaka kwota, bo 150 tysięcy dolarów, czyli ok. 487,5 tysiąca złotych. FIVB wręczy też nagrody finansowe wicemistrzom świata, czyli Brazylii (100 tysięcy dolarów) oraz zdobywcom III miejsca, czyli Niemcom (50 tysięcy dolarów).

Oprócz tego, nagrody wędrują do najlepszego blokującego turnieju oraz najlepszego atakującego i jednocześnie najlepszego zawodnika całych Mistrzostw. Pierwszą nagrodę otrzyma Karol Kłos i będzie to 10 tysięcy dolarów, czyli ok. 32,5 tysiąca złotych. Natomiast druga, najważniejsza powędruje do Mariusza Wlazłego i będzie to 40 tysięcy dolarów, czyli ok. 130 tysięcy złotych.

Poza oczywistymi nagrodami od światowej federacji siatkówki oraz od związku piłki siatkowej, zawodnicy mogą liczyć na premie od sponsorów, jednak nie wiadomo jeszcze, jakie stawki przewidują PKN Orlen oraz Plus.

18. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywane były w Polsce w dniach 30 sierpnia – 21 września 2014r. Mecze odbywały się łącznie na 7 stadionach – w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i w Bydgoszczy. Udział w rozgrywkach wzięły 24 drużyny należące do 5 federacji. Łącznie rozegrano 103 mecze.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polscy siatkarze najlepsi na świecie!.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm