pieniadz.pl

Polska krajem najlepszym do inwestycji w naszym regionie

czwartek, 04-06-2015 godz. 20:08

Jak wynika z danych opublikowanych niedawno przez firmę EY, Polska jest najatrakcyjniejszym krajem regionu, jeśli chodzi o inwestycje. Uznało tak 38% przedsiębiorców należących do grupy największych na globie. W porównaniu do poprzedniego roku odsetek ten wzrósł aż o 7 punktów procentowych. Co tak interesującego znajduje się w naszym kraju?
Firma audytowa EY sporządziła nowy raport dotyczący atrakcyjności inwestycyjnej poszczególnych krajów. W naszym regionie, czyli w Europie Środkowo-Wschodniej to właśnie Polska została wskazana przez przedsiębiorców jako państwo najlepsze do interesów. Poprawiliśmy ubiegłoroczny wynik aż o 7 punktów procentowych – zdobyliśmy 38% głosów, pozostawiając za sobą m.in. Czechy, które za najlepsze do inwestycji uznało 14% pytanych. 10% respondentów wskazało Węgry.

W Polsce chwalono m.in. umiejętność wykorzystania bezpośrednich inwestycji zagranicznych, dzięki którym w 2014r. utworzono 15,5 tysiąca miejsc pracy. Poza tym, w Polsce wciąż zmieniają się przepisy prawne, a władze starają się zadbać o to, żeby przedsiębiorcom żyło się lepiej.

Oczywiście, nie bez znaczenia jest u nas również wysoki poziom nauczania i wykształcona kadra pracownicza. Specjaliści z Polski są szanowani w wielu europejskich krajach, więc zrozumiałym jest, że doceniają ich także zagraniczni inwestorzy. Przede wszystkim jednak, uwagę zwraca tempo wzrostu naszej gospodarki, która na przestrzeni ostatnich 7 lat wzrosła łącznie o niemal 24%.

Za region najlepszy do inwestycji wybrano Europę Środkową, za którą opowiedziało się 50% pytanych przedsiębiorców. Na kolejnych miejscach znalazły się Ameryka Północna i Azja, a dopiero później Europa Środkowo-Wschodnia. Prognozuje się jednak, że w ciągu najbliższych 3 lat stopień atrakcyjności inwestycyjnej naszego kontynentu ulegnie jeszcze poprawie.

Jeśli chodzi o bardziej rozwiniętą część kontynentu, czyli o Europę Zachodnią, to za kraj o największym potencjale inwestycyjnym uznano Niemcy, a za nimi uplasowały się Wielka Brytania i Francja. Nie jest to raczej zaskoczeniem, skoro to 3 najważniejsze gospodarki w Europie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polska krajem najlepszym do inwestycji w naszym regionie.

Podobne

Kursy walut 2024-02-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3326 +0,29%  +1,27gr
  • USD dolar 4,0050 +0,62%  +2,46gr
  • GBP funt 5,0691 +0,47%  +2,37gr
  • CHF frank 4,5427 +0,11%  +0,48gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm