pieniadz.pl

W czasie Euro ceny pójdą w górę. Jak bardzo?

środa, 09-05-2012 godz. 14:02

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczną się już za niespełna miesiąc, a Polacy zaczynają mieć coraz więcej obaw. Co prawda, ta największa piłkarska impreza w historii kraju ma przynieść gospodarce znaczne zyski i ma pomóc w reklamowaniu Polski, jednak musimy liczyć się także z mniej przyjemnymi konsekwencjami tego wydarzenia. Czekają na nas korki, chaos, a przede wszystkim, już zapowiadane podwyżki cen.
Choć do Euro 2012 pozostał jeszcze prawie miesiąc, to już dziś wiadomo, że czekają nas ogromne podwyżki cen. Będą one normą we wszystkich miastach, w których mają odbywać się mecze, czyli w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Największa drożyzna będzie charakterystyczna dla punktów handlowych znajdujących się w bezpośredniej okolicy stadionu.

Sklepy spożywcze, restauracje i kioski mogą zbić fortunę na wizycie kibiców z całej Europy, więc z pewnością wykorzystają okazję znacznie zmieniając cennik. Najdroższe będą wszystkie te towary, które cieszą  się największym popytem wśród gości. Z pewnością będą to więc wszelkiego typu napoje. Nie ma wątpliwości, co do tego, że podrożeje piwo i inne alkohole. Także ceny napojów gazowanych i wody podskoczą, co najmniej o kilkanaście procent.

Wiadomo, że kibice nie będą tylko, ale i jedli, więc możemy spodziewać się podrożenia przekąsek, słodyczy oraz mrożonek typu fast food takich, jak pizze czy zapiekanki do zrobienia w mikrofalówce. Wzrosną również ceny mięs, głównie kiełbas i karkówki oraz produktów niezbędnych do przygotowania kanapek. Zakłada się, że gotowe dania mięsne w restauracjach i barach mogą być droższe nawet o 1/3.

W okresie Mistrzostw Europy lepiej nie wybierać się na urlop do żadnego ze wspomnianych miast. Usługi hotelarskie mogą być droższe nawet o 100%. Poza tym, przewiduje się, że z okazji na dobry zarobek zechcą skorzystać różne inne punkty handlowe oraz usługowe. Będą liczyły na to, że któryś z kibiców będzie chciał zrobić zakupy odzieżowe lub uda się do serwisu, by naprawić telefon. Oznacza to, że bez względu na branżę, przeważająca część przedsiębiorstw podwyższy ceny swoich usług.

Mieszkańcom dzielnic położonych blisko stadionów doradza się zrobienie zapasów żywności i innych, niezbędnych produktów. To dla nich jedyne sensowne rozwiązanie, by uniknąć nadmiernych wydatków w czerwcu. Drożyzny należy spodziewać się również w centrum miasta. Przed meczami wielu przybyszy chętnie zwiedzi najważniejsze punkty miejscowości, w których przebywają. Dlatego też, dla tych mieszkańców Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia, którzy nie interesują się piłką nożną, czerwiec będzie zdecydowanie najlepszym czasem na wakacyjny wyjazd z miasta.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do W czasie Euro ceny pójdą w górę. Jak bardzo?.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm