pieniadz.pl

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

czwartek, 06-07-2017 godz. 16:04

Dziś cała Polska żyła pierwszą wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa. Zgodnie z zapowiedzią, przyleciał on do Warszawy wraz z żoną i córką wczoraj ok. godz. 22:00. Podczas jednodniowej wizyty amerykański prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą, wziął udział w szczycie Trójmorza oraz wygłosił przemówienie na pl. Krasińskich w Warszawie, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem tłumów Polaków.
To pierwsza wizyta Donalda Trumpa w Polsce i choć potrwa niespełna dobę, to jej program jest dość obszerny. 45. prezydent Stanów Zjednoczonych przyleciał do Polski wczoraj ok. godz. 22:00 wraz z żoną Melanie i córką Ivanką. Odlot z naszego kraju planowany jest na godz. 14:00 dnia dzisiejszego, aczkolwiek po długiej przemowie na pl. Krasińskich, najprawdopodobniej wylot zostanie opóźniony.

Donald Trump wraz z żoną i córką nocowali w warszawskim hotelu Marriott. W czwartek już na godz. 9:25 zaplanowana była rozmowa przywódcy Stanów Zjednoczoną z prezydentem Polski. Odbyła się ona na Zamku Królewskim. W późniejszym czasie Donald Trump miał wziąć udział w szczycie Trójmorza.

Po Warszawie Donald Trump poruszał się, jak zwykle, opancerzonym samochodem nazywanym „Bestią”. Nawet na krok nie odstępowali go również agenci Secret Service, których świetna organizacja pracy mogła naprawdę imponować.

Osobne spotkanie obyły pierwsze damy. Agata Kornhauser-Duda przyjęła Melanie Trump w Belwederze. Po rozmowie na osobności, żony prezydentów udały się do Centrum Nauki Kopernik, w którym uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dla dzieci.

Córka prezydenta USA, Ivanka ograniczyła się do złożenia wieńca pod pomnikiem Bohaterów Getta  i wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich. Później opublikowała post na Twitterze, w którym podzieliła się swoimi odczuciami z wizyty. Uznała, że były to dla niej poruszające chwile.

Odlot Donalda Trumpa zaplanowany był na godz. 14:00. Wprost z Polski Prezydent USA wraz z żoną i córką udał się do Hamburga, gdzie jutro rozpoczyna się szczyt G20.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

sweelay (16.01.2023 14:44)

Reduce elevated iron stores by phlebotomy stromectol dosis Chan CWH, Miaskowski C, McCarthy A, Waye MMY, Yeo W, So WKW, Choi KC, Tsui SKW, Chan JYW

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm