pieniadz.pl

Awarie w bankach zmuszają do noszenia gotówki

sobota, 07-12-2013 godz. 11:11

Na jutrzejszy dzień największy polski bank PKO BP zapowiada następne prace modernizacyjne i ostrzega przed związaną z nimi przerwą w dostępie do serwisu internetowego. Dla klientów to już kolejna niedogodność w ciągu ostatnich miesięcy. Awarie i przerwy uczą nas, że nie można w pełni polegać na bankach i warto nosić przy sobie gotówkę.
PKO BP uprzedził klientów, że w najbliższą niedzielę 8 grudnia nastąpi przerwa w dostępie do serwisu transakcyjnego. To już kolejna niedogodność, jaka występuje w tym banku w ostatnich miesiącach. Wcześniejsze awarie uniemożliwiały korzystanie z konta internetowego nawet przez kilka dni. Podobne problemy występowały w związku z korzystaniem z bankomatów tego banku.

Klienci PKO BP  mają już dość ciągłych kłopotów. Część spośród nich zmieniła bank, inni zaczynają rozważać taką opcję. Wszyscy natomiast uczą się, że najbezpieczniej jest zawsze mieć przy sobie jakąś gotówkę, ponieważ na bankach – jak widać – nie można w pełni polegać.

Niestety, PKO BP miał także inne problemy. Zniknięcia środków z kont czy naliczanie dodatkowych opłat, których nie powinno wcale być sprawiły, że część klientów przez pewien czas miała na koncie mniej pieniędzy niż powinna. Zwroty nastąpiły dopiero po kilku dniach. Pojawiały się również problemy z płatnościami przy pomocy kart. Niektórzy dopiero przy sklepowej kasie dowiadywali się, że nie mogą zapłacić za zakupy.

Wszystkie te przypadki znacznie nadwyrężyły zaufanie klientów do banków. I nie chodzi tu jedynie o PKO BP, ale także o inne instytucje finansowe. Polacy zaczynają uświadamiać sobie, że bezpieczniej jest mieć gotówkę, a nie środki na koncie, do których w każdej chwili mogą stracić dostęp.

Oczywiście, trudno wyobrazić sobie, że każdy trzymał w domu wszelkie oszczędności. Szczególnie uciążliwe może to być w przypadku zamożniejszych osób. Niemniej jednak, dla własnego komfortu lepiej jest dbać o to, by zawsze dysponować gotówką w kwocie, która pozwoli rodzinie na przeżycie kilku dni. Dzięki temu, nawet w razie awarii poradzimy sobie bez większych problemów i spokojnie poczekamy do momentu jej usunięcia.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Awarie w bankach zmuszają do noszenia gotówki.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm