pieniadz.pl

Federalna Komisja Handlu zajmie się Google

niedziela, 29-04-2012 godz. 07:07

W Stanach Zjednoczonych nadzór antymonopolowy ruszył z postępowaniem w sprawie zmian w algorytmie wyszukiwarki Google. Federalna Komisja Handlu zamierza sprawdzić, czy wprowadzone zmiany nie naruszają zasad tak zwanej "zdrowej konkurencji" - czytamy na portalu Coslychacwbiznesie.pl.
Komentatorzy zaznaczają, że amerykański władze antymonopolowe to jedne z najbardziej aktywnych i doświadczonych w swojej kategorii. W USA na ich celowniku regularnie znajdują się gracze o dominującej pozycji rynkowej. Z postępowaniem wyjaśniającym musiało zmierzyć się wiele czołowych firm, a spory rozgłos wzbudziła m.in. sprawa Microsoftu. Firma Billa Gatesa poprzez uzyskanie w latach 90. niemal monopolistycznej pozycji na rynku systemów operacyjnych była regularnie sprawdzany przez nadzór.

Google dotychczas unikało poważnych zatargów z Federalną Komisją Handlu. Taki stan rzeczy trwał z kilku przyczyn - przedsiębiorstwo było stosunkowo młode i musiało walczyć o przetrwanie, a także bardzo mocno zwracało uwagę na odpowiedzialności społecznej.

W ostatnich latach sytuacja ta zaczęła się odwracać i w końcu Google uzyskało niezagrożoną pozycję na rynku wyszukiwarek. Firma postanowiła skupić się na większej integracji rozwijanych równolegle usług i włączeniu ich w jeden system, który spersonalizował wyniki wyszukiwania. Komentatorzy zaznaczają przy tym, iż niejasne pozostaje to, co Google zamierza jeszcze robić z tak potężną bazą danych użytkowników. 

Takie postępowanie przyciągnęło uwagę amerykańskich urzędników, którzy maja zamiar zbadać zmiany w algorytmie wyszukiwania. Tym samym kolejny raz okazuje się, że pozycja lidera na rynku ze słabymi rywalami w warunkach amerykańskich nie wiąże się z bezproblemowym prowadzeniem biznesu.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Federalna Komisja Handlu zajmie się Google.

Podobne

Kursy walut 2019-11-15

+ więcej
  • EUR euro 4,2807 -0,25%  -1,09gr
  • USD dolar 3,8848 -0,42%  -1,63gr
  • GBP funt 5,0014 -0,23%  -1,16gr
  • CHF frank 3,9206 -0,75%  -2,95gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm