pieniadz.pl

USA: odroczono prace nad antypirackimi ustawami

sobota, 21-01-2012 godz. 08:08

USA: odroczono prace nad antypirackimi ustawami
Obie izby Kongresu Stanów Zjednoczonych wstrzymały prace nad ustawami, które - zdaniem autorów - miały przeciwdziałać kradzieży własności intelektualnej w Internecie. Według krytyków są one zagrożeniem dla wolności przekazu w wirtualnej przestrzeni - czytamy na portalu Interia.pl, który powołuje się na PAP.
Stojący na czele demokratycznej większości w Senacie Harry Reid oznajmił, że odkłada na czas nieokreślony wstępne głosowanie nad ustawą dotyczącą ochrony własności intelektualnej (PIPA). Projekt ten cieszy się sporym poparciem show-businessu, który traci na internetowym piractwie.

Z kolei w Izbie Reprezentantów, gdzie opracowywano ustawę o wstrzymaniu piractwa w Internecie (SOPA), również zawieszono prace w tej kwestii. Poinformował o tym republikański przewodniczący komisji wymiaru sprawiedliwości Lamar Smith.

Reid i Smith przyznali, że decydując się na odroczenie prac nad wcześniej wspomnianymi regulacjami wzięli pod uwagę protesty ze strony firm internetowych. Ustawy miałyby uderzyć w pirackie portale z zagranicy. Pozwalałyby właścicielom praw autorskich na uzyskanie sądowego nakazu zablokowania dostępu do linków do tych serwisów. Ponadto autorzy projektów chcą karania firm, które zapewniają taki dostęp.

Zdaniem firm internetowych zaproponowane restrykcje mogą zostać wykorzystane również przeciwko legalnym podmiotom. Dodatkowo przewidują znaczne koszty wymaganej ustawami szczegółowej kontroli treści przekazywanych za pośrednictwem wyszukiwarek.

Krytycznie do decyzji Kongresu odniósł się reprezentujący Hollywood Christopher Dodd. Zdaniem byłego senatora, a obecnie prezesa Amerykańskiego Stowarzyszenia Filmowego (MPAA), zawieszenie prac nad ustawami przyczyni się do jeszcze większej bezkarności złodziei własności intelektualnej w Internecie - czytamy na portalu Interia.pl, który powołuje się na PAP.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do USA: odroczono prace nad antypirackimi ustawami.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm