pieniadz.pl

Google posiada tajne laboratoria

wtorek, 15-11-2011 godz. 09:09

Google posiada tajne laboratoria
"New York Times" pisze, że gigant branży internetowej Google posiada tajne laboratoria Google X, które mają być "tajemnicze jak CIA". Gazeta powołuje się na anonimowe źródła zaznajomione z najnowszymi projektami koncernu - poinformował portal Tvn24.pl.
Jedno z takich laboratoriów miałoby znajdować sie w siedzibie głównej koncernu w Kaliforni, a drugie w sekretnym miejscu w innej części Stanów Zjednoczonych. W obiektach tych mają być zatrudnieni eksperci od robotyki, którzy pracują nad niebywałymi projektami - czytamy na stronie internetowej staci TVN24.

Chodzi między innymi o kosmiczną windę czy samochód bez kierownicy. Pierwszy z wymienionych pomysłów miałby miałby być alternatywą dla drogich lotów kosmicznych. Mmimo że prace nad większością tych przedsięwzięć potrwają jeszcze długie lata, Google oficjalnie ich nie komentuje. Podobnie jak istnienia laboratoriów Google X.

 Firma Google Inc.  została założona w 1998 roku przez dwóch doktorantów Uniwersytetu Stanforda, Amerykanina Larry'ego Page'a i Rosjanina Siergieja Brina. W roku 2004 spółka weszła na amerykańską giełdę, i od tej chwili doszło do znacznego przyspieszenia jej ekspansji, zakupu serwisów YouTube, Writely i przejęcia kilku innych mniejszych firm. Obecnie Google zatrudnia ponad 20 000 pracowników w kilkunastu krajach, wykazuje przychody na poziomie 10 miliardów i zyski rzędu 3 miliardów dolarów rocznie. Główna siedziba firmy mieści się w Mountain View, hrabstwo Santa Clara.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Google posiada tajne laboratoria.

Podobne

Kursy walut 2019-10-21

+ więcej
  • EUR euro 4,2775 -0,16%  -0,69gr
  • USD dolar 3,8307 -0,51%  -1,96gr
  • GBP funt 4,9709 +0,08%  +0,38gr
  • CHF frank 3,8899 -0,18%  -0,70gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm