pieniadz.pl

Inwestorzy wciąż najchętniej wybierają Polskę

wtorek, 21-04-2015 godz. 17:05

Polska to kraj najatrakcyjniejszy dla zagranicznych inwestorów. Tak wynika z 10. już rankingu sporządzonego przez Polsko-Niemiecką Izbę Handlowo-Przemysłową. Do jego stworzenia wykorzystano dane z ankiet przeprowadzonych wśród 116 przedsiębiorstw. Na 6 możliwych punktów Polsce przyznano 4. 95% zagranicznych firm działających na terenie naszego kraju jest zadowolonych z sytuacji swoich jednostek.
Polska jest liderem rankingu krajów najatrakcyjniejszych dla inwestorów. Na podstawie ankiet przeprowadzonych w 116 przedsiębiorstwach Polsko-Niemiecka Izba Handlowo-Przemysłowa wystawiła państwom noty w skali od 1 do 6. Polska została oceniona na 4 punkty.

Okazuje się, że 95% zagranicznych przedsiębiorców działających w naszym kraju dobrze lub zadowalająco ocenia sytuację prowadzonych przez siebie podmiotów. Co więcej, 88% spośród takich firm zamierza utrzymać dotychczasowy poziom wydatków na inwestycje w Polsce, a być może nawet je zwiększy. Co jest tego powodem?

Zagraniczni inwestorzy chwalą sobie polskie zasoby ludzkie, jednak podkreślają też, jak duże znaczenie ma sam fakt członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. Dodatkowo przedsiębiorcy z innych krajów doceniają zauważalną w Polsce, wysoką jakość kształcenia na szczeblu akademickim, a także stabilność polityczną i wyraźnie poprawiającą się koniunkturę.

Jeśli chodzi o dalszą część zestawienia, to za Polską znalazły się Czechy i Estonia. Nasi południowi sąsiedzi otrzymali notę wyraźnie niższą niż Polska, bo było to 3,1 pkt. W przypadku Estonii było to natomiast 2,97 pkt. Poza podium uplasowała się Słowacja, którą pod względem atrakcyjności w oczach inwestorów oceniono na 2,96 pkt. 5. pozycję zajęła Słowenia (2,74 pkt).

Na kolejnych miejscach znalazły się Łotwa i Litwa, które otrzymały odpowiednio 2,7 pkt oraz 2,62 pkt. Jeszcze dalej wylądowały Chorwacja i Rumunia. Pierwszy z tych krajów oceniono na 2,52 pkt, a drugi otrzymał 2,46 pkt. Dziesiątkę europejskich państw najatrakcyjniejszych dla zagranicznych inwestorów zamknęły Węgry, którym przyznano 2,16 pkt. Znajdująca się już poza pierwszą dziesiątką Serbia nie mogła liczyć nawet na 2 pkt i otrzymała ich tylko 1,7.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Inwestorzy wciąż najchętniej wybierają Polskę.

Podobne

Kursy walut 2024-02-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3326 +0,29%  +1,27gr
  • USD dolar 4,0050 +0,62%  +2,46gr
  • GBP funt 5,0691 +0,47%  +2,37gr
  • CHF frank 4,5427 +0,11%  +0,48gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm