pieniadz.pl

Szykuje się największy kontrakt w historii III Rzeczpospolitej

wtorek, 22-11-2011 godz. 09:09

Szykuje się największy kontrakt w historii III Rzeczpospolitej
Z informacji przekazanych przez Puls Biznesu wynika, że niedługo dojdzie do największego kontraktu w historii III Rzeczpospolitej. W przedsięwzięciu tym mają wziąć udział Rafako, Polimex i Mostostal Warszawa, a kwota transakcji sięgnąć 11,6 miliarda złotych.
Konsorcjum wyżej wymienionych firm zajmie sie budową dwóch bloków energetycznych dla PGE Elektrowni Opole o parametrach 900 MW każdy. Mają one powstać do 2017 roku i opalane będą węglem kamiennym. Rocznie wyprodukują blisko 11,1 TWh prądu netto. Dla porównania w ubiegłym roku elektrownia ta wyprodukowała 7,6 TWh.

Eksperci twierdzą, że to przedsięwzięcie jest znakiem nowej ery dla całego sektora budowlanego, do którego branża szykowała się kilka lat. Ich zdaniem inwestycje w nowe moce są potrzebne, gdyż przy coraz większym zapotrzebowaniu na prąd może pojawić się deficyt. Ponadto są one ratunkiem dla dużych przedsiębiorstw budowlanych, które zmagają się z brakiem zamówień drogowych.

Rafako S.A. to spółka akcyjna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Producent kotłów parowych i wodnych dla energetyki, urządzeń kotłowych stosowanych wutylizacji odpadów i spalaniu biomasy oraz kotłów odzyskowych dla bloków parowo-gazowych.

Polimex Mostostal Spółka Akcyjna to polskie przedsiębiorstwo budowlane, generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego, ogólnego i mieszkaniowego. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach indeksu WIG20. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branżyenergetycznej, chemicznej i petrochemicznej oraz ochrony środowiska. Prowadzi również działalność deweloperską i działa w obszarze budownictwa drogowego i kolejowego.

Mostostal Warszawa SA to polskie przedsiębiorstwo budowlane z siedzibą w Warszawie, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wykonuje prace z zakresu budownictwa ogólnego, przemysłowego, inżynierskiego, drogowego i ekologicznego.  

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

pm (05.04.2014 23:34)

:-(

Podobne

Kursy walut 2023-09-21

+ więcej
  • EUR euro 4,6210 -0,69%  -3,19gr
  • USD dolar 4,3365 -0,31%  -1,36gr
  • GBP funt 5,3357 -0,83%  -4,46gr
  • CHF frank 4,7809 -1,39%  -6,74gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm