pieniadz.pl

Polska świetną opcją dla inwestorów

sobota, 07-03-2015 godz. 16:04

Firma Ernst & Young (EY) nie ma wątpliwości - spośród wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej to Polska jest najbardziej atrakcyjna dla inwestorów. Inne dane wskazują, że do końca minionego roku zagraniczni inwestorzy zostawili w Polsce łącznie ok. 168 miliardów złotych. Najczęściej inwestorzy ci pochodzili z Niemiec i Francji.
Firma Ernst & Young, znana obecnie głównie jako EY uważa, że w całej Europie Środkowo-Wschodniej jest tym krajem, który dla zagranicznych inwestorów jest najbardziej atrakcyjny. Mogą to potwierdzić dane, które zostały niedawno opublikowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji. Zgodnie z nim, wartość zagranicznych inwestycji w Polsce w 2014r. sięgnęła ok. 168 miliardów złotych.

Jeżeli natomiast chodzi o dane dotyczące ostatnich 25 lat, to w tym czasie firmy o obcym kapitale zdecydowały się na inwestycje w naszym kraju, których ogólna wartość wyniosła ok. 270 miliardów euro. W porównaniu do wszystkich innych krajów naszego regionu Europy, jest to zdecydowanie najwyższy wynik.

Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej dostarczył natomiast prognozy, z których wynika, że na przestrzeni całego ubiegłego roku w na terytorium naszego kraju zarejestrowanych zostało oficjalnie przeszło 3 tysiące spółek  kapitałem zagranicznym. Wśród nich znajdują się polskie oddziały międzynarodowych, bardzo popularnych koncernów.

Dane prezentowane przez EY wskazują również, że nasz kraj jest zdecydowanym liderem w tej części kontynentu, jeżeli chodzi o inwestycje w branżę Research & Development. Niewykluczone, że wkrótce zostaniemy również liderami w branży human resources.

Raczej nie dziwi fakt, że szczegółowe informacje opublikowane przez EY na pierwszym miejscu miast atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów stawiają Warszawę. W stolicy funkcjonuje już ok. 20 tysięcy firm mających zagraniczny kapitał. Ponadto Warszawa nadal znajduje się na wysokim, 14. listy PwC zawierającej najatrakcyjniejsze dla interesów rynki wschodzące.

Poza stolicą, spółki o zagranicznym kapitale chętnie rozpoczynają działalność w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i w Trójmieście.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Mana (08.03.2015 09:29)

Polska świetną opcją dla inwestorów - ciekawe dla których ... bo na pewno nie dla inwestorów.

Podobne

Kursy walut 2024-02-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3326 +0,29%  +1,27gr
  • USD dolar 4,0050 +0,62%  +2,46gr
  • GBP funt 5,0691 +0,47%  +2,37gr
  • CHF frank 4,5427 +0,11%  +0,48gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm