pieniadz.pl

Nowy sondaż CBOS: rząd wciąż cieszy się dużym poparciem

sobota, 20-05-2017 godz. 20:08

Według najnowszego badania CBOS, polski rząd nadal ma spore poparcie. Jego działania pozytywnie ocenia 39% respondentów, przy czym aż 47% pytanych jest zadowolonych z faktu, że stanowisko jego szefa należy do Beaty Szydło. Jednocześnie 34% ankietowanych jest negatywnie nastawionych do rządu, a 38% Polaków twierdzi, że premierem powinien być ktoś inny.
Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że poparcie dla polskiego rządu wciąż jest wysokie. Pozytywnie do działań gabinetu premier Beaty Szydło odnosi się 39% respondentów. Zdanie na temat samej premier także jest korzystne. Na plus ocenia ją 47% pytanych.

Bezustannie duży jest odsetek przeciwników rządu i jego szefowej. Negatywnie o Radzie Ministrów kierowanej przez Beatę Szydło wypowiada się 34% Polaków pytanych przez CBOS, natomiast o samej premier złe zdanie ma 38% ankietowanych. 25% osób nie umiało ustosunkować się do zadanego pytania. Majowe dane są wyraźnie zbliżone do wyników z kwietnia.

Nie dziwi fakt, że nadal najwięcej osób pozytywnie wypowiadających się o rządzie to ci, którzy deklarują prawicowe poglądy. Stanowią oni aż 72% spośród wszystkich sympatyków gabinetu beaty Szydło. Niemniej, 15% niechętnych rządowi to także prawicowcy. W przypadku lewicy 63% osób o takich poglądach jest przeciwnych rządowi, a korzystnie jego działania ocenia 17% lewicowców. Osoby o poglądach uznawanych za centrowe, zwykle krytykują rząd (43%), choć 25% mówi o nim w superlatywach.

Oczywiście, zwolennikami rządu są głównie wyborcy PiS, którzy stanowią aż 89% tej grupy. 2% sympatyków partii rządzącej sprzeciwia się jednak działaniom rządu. Jeśli chodzi o popierających PO, to 79% z nich sprzeciwia się decyzjom rządu, a 8% je popiera. W partii Kukiz’17 sympatyków rządu jest 44%, a przeciwników – 30%. W Nowoczesnej jest to odpowiednio 70% przeciwników i 11% sympatyków, a w PSL odsetek ten wynosi kolejno 43% popierających i 38% krytykujących. W SLD jest to 76% przeciwników i 5% zwolenników.

Tradycyjnie, poparcie dla rządu ma też związek ze stopniem religijności respondentów. Osoby deklarujące regularne praktyki religijne częściej popierają rząd. Wśród osób przyznających się do praktykowania religii parę razy w tygodniu, 74% to zwolennicy władzy, a wśród praktykujących raz na tydzień, odsetek ten wynosi 48%. Poparcie wśród niepraktykujących to zaledwie 14%.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Nowy sondaż CBOS: rząd wciąż cieszy się dużym poparciem.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm