pieniadz.pl

Nowy sondaż: PiS traci poparcie

czwartek, 06-10-2016 godz. 17:05

Najnowszy sondaż wskazujący na preferencje polityczne Polaków wskazał, że partia rządząca traci poparcie, natomiast zyskuje je Nowoczesna. Badanie przeprowadzone zostało w pierwszym tygodniu października na grupie ok. tysiąca pełnoletnich obywateli. Autorem, na zlecenie stacji TVN i TVN24, była firma Millward Brown. Do Sejmu weszłyby tylko 4 ugrupowania.
Na zlecenie TVN i TVN24 firma Millward Brown przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że partia rządząca traci poparcie. Sympatyków zyskuje natomiast Nowoczesna Ryszarda Petru.

Niemniej jednak, gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w najbliższych dniach, to władza pozostałaby podobna, ponieważ wygrałaby koalicja tworzona przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę. Otrzymałyby łącznie 30-procentowe poparcie, bo jest wynikiem gorszym od poprzedniego o 3 punkty procentowe. W Sejmie znalazłyby się jeszcze 5 innych ugrupowań.

2. pozycję zajęłaby wspomniana już Nowoczesna prowadzona przez Ryszarda Petru, na którą gotowych jest zagłosować 22% Polaków, czyli o 4 p.p. więcej niż deklarowało w poprzednim sondażu. Na 3. miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska dowodzona przez Grzegorza Schetynę. Zagłosowałoby na nią o 3 p.p. mniej Polaków niż wynikało to z wcześniejszego badania.

Oprócz tego do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy inne ugrupowania. Pierwszym z nich byłaby partia Kukiz’15 prowadzona przez Pawła Kukiza, na którą chciałoby zagłosować 8% respondentów. 5-procentowe poparcie otrzymałby Sojusz Lewicy Demokratycznej, której liderem jest obecnie Włodzimierz Czarzasty. Tyle samo głosów dostałaby partia KORWiN Janusza Korin-Mikkego.

Partiami, które nie dostałyby się do Sejmu byłyby natomiast Partia Razem z poparciem na poziomie 4% oraz Polskie Stronnictwo Ludowe prowadzone przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, na które zagłosowałoby jedynie 2% pytanych Polaków.

Wśród ankietowanych znaleźli się również ci, którzy nie potrafili określić swoich sympatii politycznych. 5% respondentów nie potrafiło zadecydować, a 3% odmówiło odpowiedzi. Ponadto podano, że frekwencja najprawdopodobniej wyniosłaby 48%. Sondaż przeprowadzono na grupie badawczej składającej się z 1002 pełnoletnich Polaków.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Nowy sondaż: PiS traci poparcie.

Podobne

Kursy walut 2024-02-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3326 +0,29%  +1,27gr
  • USD dolar 4,0050 +0,62%  +2,46gr
  • GBP funt 5,0691 +0,47%  +2,37gr
  • CHF frank 4,5427 +0,11%  +0,48gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm