pieniadz.pl

Sondaże pokazują wyraźnie - Polacy murem za PiS

wtorek, 12-09-2017 godz. 17:05

Przeprowadzony w pierwszym tygodniu września sondaż firmy Kantar Public wskazał, że rządząca partia stale cieszy się wysokim poparciem. Gdyby dzś odbywały się wybory parlamentarne, na PiS zagłosowałoby 38% pytanych. To duża przewaga nad drugim ugrupowaniem z kolei - Platformą Obywatelską, która mogłaby zgarnąć jedynie 16% głosów. Wyniki są zbliżone do wcześniejszych badań.
W pierwszych dniach września Kantar Public przeprowadziło kolejny sondaż, sprawdzający nastroje polityczne Polaków. Ponownie okazało się, że partia rządząca cieszy się niesłabnącym poparciem, jednak jej wyższość nad drugim z kolei ugrupowaniem zaskoczyła wielu ekspertów, ale zapewne także samych polityków.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to zdecydowaną większość głosów, bo 38% uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość. 2. miejsce niezmiennie zajmuje Platforma Obywatelska, jednak jej notowania wynosiły tylko 16%. Najniższe miejsca podium zajęłoby ugrupowanie Kukiz’15, na które głos oddałoby 9% społeczeństwa. Do Sejmu dostałaby się jeszcze tylko Nowoczesna z poparciem na poziomie 8%.

Zebrane dane były zbliżone do sierpniowych, aczkolwiek widać, że stale rośnie przewaga PiS nad konkurencją. Jeszcze przed miesiącem partia Jarosława Kaczyńskiego cieszyła się poparciem na poziomie 36%, a PO mogła liczyć na 18% głosów.

Pozostałe partie nie zdołałyby dostać się do Sejmu. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie Stronnictwo Ludowe głosowałoby po 4% wyborców, natomiast Partia Razem mogłaby liczyć tylko na 3% głosów. Spośród wszystkich respondentów deklarujących chęć uczestniczenia w wyborach, 16% nie potrafiło określić, po czyjej stronie by się opowiedziało.

Jeśli chodzi o gotowość do udziału w wyborach, jedynie 26% pytanych było pewnych, że poszłoby do urn. 37% odpowiedziało, że „raczej” zdecydowałoby się na poparcie jednej z partii. Niemniej, 12% z pewnością nie wybrałoby się na głosowanie, a 15% „raczej” by tego nie zrobiło. 10% nie było przekonanych, czy chciałoby uczestniczyć w wyborze parlamentu, czy też nie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Sondaże pokazują wyraźnie - Polacy murem za PiS.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm