pieniadz.pl

Zdecydowana przewaga PiS w nowym sondażu IBRiS

sobota, 25-06-2016 godz. 20:08

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych opublikował nowy sondaż poparcia dla polskich partii politycznych. Wynika z niego, że gdyby wybory miały odbyć się w najbliższym czasie, to zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,5%. Na drugim miejscu, wyraźnie w tyle, znalazłaby się Nowoczesna, na którą skłonnych jest głosować 19,6% Polaków.
Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził nowy sondaż poparcie dla partii politycznych. Wskazuje on na wyraźną dominację Prawa i Sprawiedliwości. 35,5% Polaków zagłosowałoby na partię Jarosława Kaczyńskiego, gdyby wybory do Parlamentu odbywały się w najbliższym czasie. To ogromna różnica w porównaniu do miejsca drugiego i kolejnych pozycji.

Za PiS uplasowałaby się Nowoczesna prowadzona przez Ryszarda Petru. Chęć jej poparcia deklarowało 19,6% ankietowanych. Najniższe miejsce podium należałoby do Platformy Obywatelskiej, na którą gotowych było zagłosować jedynie 15,4% przepytanych obywateli.

Do Sejmu udałoby się dostać również partii Pawła Kukiza – Kukiz’15, która mogłaby liczyć na 11-procentowe poparcie. To także to ugrupowanie zanotowała najwyższy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego sondażu. Zwyżka wyniosła 4 punkty procentowe.

Poza niższą izbą parlamentu znalazłby się Sojusz Lewicy Demokratycznej pod przewodnictwem Włodzimierza Czarzastego, jednak od miejsca w Sejmie SLD dzieliłoby niewiele, bo tylko 0,3 p.p.. Na partię głosować chciało bowiem 4,7% respondentów. Poza stawką znalazłaby się także Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja Janusza Korwin-Mikkego, na którą głosować gotowych jest 3,5% Polaków.

Mandatów poselskich nie zdobyłoby również  Polskie Stronnictwo Ludowego z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w roli lidera. Na to ugrupowanie swój głos chciałoby  oddać 3,2% pytanych. Na Partię Razem głosować chciało 2%. Polaków.

Sondaż IBRiS potwierdza dominację PiS, o której wcześniej wspominał TNS Polska. W poprzednim badaniu 2. pozycja należała jednak do Platformy Obywatelskiej, a lider notowania mógł liczyć na poparcie na poziomie 40%.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Zdecydowana przewaga PiS w nowym sondażu IBRiS.

Podobne

Kursy walut 2024-02-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3326 +0,29%  +1,27gr
  • USD dolar 4,0050 +0,62%  +2,46gr
  • GBP funt 5,0691 +0,47%  +2,37gr
  • CHF frank 4,5427 +0,11%  +0,48gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm