pieniadz.pl

Pepsi zredukuje liczbę miejsc pracy?

sobota, 07-01-2012 godz. 11:11

Pepsi zredukuje liczbę miejsc pracy?
Dziennik "New York Post" oznajmił, że PepsiCo Inc. bierze pod uwagę redukcję około 4 tysięcy miejsc pracy i cięcia w programach emerytalnych w celu zwiększenia swoich zysków. Gazeta powołuje się na dobrze poinformowane źródła. Skomentowania sprawy odmówił rzecznik Pepsi - czytamy na stronie internetowej agencji Reuters.
Obecnie koncern oferuje plan emerytalny oraz program oszczędnościowy, w myśl którego pracownik może odkładać czesć wynagrodzenia na osobiste rachunki emerytalne. Zdaniem przedstawicieli PepsiCo Inc. takie rozwiązania dają zatrudnionym dużo lepsze warunki niż te, które oferują konkurencyjni pracodawcy.

Tymczasem - jak donosi "New York Post" - ewentualne wycofanie się firmy z programu oszczędnościowego dałoby 75 milionów dolarów. Gazeta twierdzi, że koncern rozważa również redukcję etatów, która objęłaby ponad procent łącznej liczby pracowników Pepsi, w tym nieznaczną część osób z Purchase – centrali przedsiębiorstwa w stanie Nowy Jork. Według dziennika Pepsi zatrudnia około 300 tysięcy osób na całym świecie, z czego 2 tysiące w Purchase.

PepsiCo, Inc.  jeden z największych na świecie producentów, dystrybutorów i sprzedawców napojów bezalkoholowych. Do firmy, która została założona w 1965 roku, należą marki takie jak Pepsi,  Mountain Dew, Schweppes, Toma, Miranda, Lay's, Cheetos, Star Chips, E.Wedel, Lipton czy Gatorade.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Pepsi zredukuje liczbę miejsc pracy?.

Podobne

Kursy walut 2020-05-29

+ więcej
  • EUR euro 4,4503 +0,54%  +2,39gr
  • USD dolar 4,0031 -0,53%  -2,13gr
  • GBP funt 4,9213 -0,21%  -1,03gr
  • CHF frank 4,1621 +0,31%  +1,27gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm