pieniadz.pl

Pierwsze licytacje sprzętu Amber Gold – prawdopodobnie już w listopadzie

wtorek, 30-10-2012 godz. 14:02

Ekskluzywne samochody i wysokiej klasy sprzęt elektroniczny – być może już niedługo te dobra, należące niegdyś do spółki Amber Gold, będzie można kupić podczas planowanych na koniec listopada licytacji. We wrześniu sąd ogłosił upadłość jednostki, która mimo wielu zobowiązań wobec ok. 15 tysięcy klientów, nie wypłaciła im ani funduszy ulokowanych na swoich kontach, ani należnych im odsetek.
Majątek Amber Gold szacowany jest na ponad 100 mln zł. Do jego najważniejszych składników należy 11 nieruchomości, 146 samochodów, 4 autobusy oraz kruszce. Jednocześnie, wyliczona ilość zobowiązań wobec klientów spółki to niemal 700 mln zł.

Wiele wskazuje na to, że licytacje pierwszych sprzętów należących do Amber Gold rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pierwsze wnioski w tej sprawie trafiły do sądu wczoraj. Dotyczyły wszystkich samochodów, których łączna wartość szacowana jest na ok. 7,2 mln zł. Znajdują się wśród nich pojazdy dostawcze i osobowe, w tym limuzyny. Nie zabrakło BMW X5, którym jeździł prezes spółki, Marcin Plichta.

Natomiast dzisiaj syndyk Amber Gold, Józef Dębiński, złożył identyczne dokumenty w sprawie licytacji urządzeń elektronicznych wartych ok. 200 tys. zł. Wkrótce planowane jest wystąpienie do sądu z prośbą o umożliwienie zlicytowania kolejnych sprzętów, w tym komputerów oraz urządzeń RTV. Wnioski w sprawie licytacji nieruchomości spółki mają trafić do sądu dopiero na początku przyszłego roku.

Dębiński jest przekonany, że sąd przychyli się do próśb i zezwoli na sprzedaż dóbr pozostałych po działalności Amber Gold, poprzez wystawienie ich na aukcjach. Jeśli rzeczywiście sprawa potoczy się tak szybko, jak oczekuje tego syndyk, to jeszcze w listopadzie zorganizowane zostaną pierwsze licytacje. Konkretną datę, a także zasady, według których będzie przebiegała aukcja, ustali sędzia komisarz.

Syndyk jest przekonany, że licytacje majątku Amber Gold wzbudzą spore zainteresowanie. Wynika to głównie z faktu, że na aukcjach pojawią się sprzęty najwyższej klasy, a nieruchomości upadłej spółki znajdują się w atrakcyjnych dzielnicach. To powinno zachęcić do udziału w licytacjach zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Większość majątku Amber Gold przechowywana jest w Gdańsku, choć część dóbr znajduje się też w innych miejscach. Ze względów bezpieczeństwa, nie udziela się jednak informacji dotyczących konkretnych lokalizacji.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Pierwsze licytacje sprzętu Amber Gold – prawdopodobnie już w listopadzie.

Podobne

Kursy walut 2023-09-29

+ więcej
  • EUR euro 4,6356 +0,03%  +0,16gr
  • USD dolar 4,3697 -0,83%  -3,65gr
  • GBP funt 5,3464 -0,31%  -1,67gr
  • CHF frank 4,8030 +0,12%  +0,57gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm