pieniadz.pl

Produkcja przemysłowa w Eurolandzie w dół

czwartek, 15-05-2014 godz. 16:04

Europejski Urząd Statystyczny opublikował wczoraj informacje, z których wynika, że produkcja przemysłowa w strefie euro spadła w marcu o 0,3% w ujęciu miesięcznym. To wynik o 0,5% gorszy od poprzedniego, gdy odnotowano wzrost na poziomie 0,2%. Odczyt był jednak w stu procentach zgodny z założeniami analityków, którzy spodziewali się spadku właśnie na poziomie 0,3%. Także w ujęciu rocznym produkcja uległa skurczeniu.
Eurostat opublikował wczoraj ważne dane dotyczące europejskie produkcji przemysłowej. Zgodnie z marcowym odczytem, spadła ona w trzecim miesiącu tego roku o 0,3% w porównaniu do lutego 2014r. Był to rezultat zgodny z oczekiwaniami ekspertów. Niemniej jednak, był o 0,5% gorszy od poprzedniego, ponieważ w lutym tego roku produkcja zanotowała wzrost na poziomie 0,2%.

Oprócz tego, Europejski Urząd Statystyczny podał dane w ujęciu rocznym. W marcu produkcja przemysłowa skurczyła się o 0,1%, co jest wynikiem bardzo kiepskim, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż spodziewano się, że zwiększy się ona aż o 0,9%. Minusowy odczyt był więc kompletnie odmiennych od przewidywań ekspertów.

Rezultat z marca był tym gorszy, że miesiąc wcześnie produkcja w Eurolandzie zanotowała zwyżkę na poziomie wynoszącym aż 1,7% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Tak niespodziewany i drastyczny spadek może poważnie niepokoić.

Jeżeli chodzi o całą Wspólnotę, to produkcja przemysłowa zwiększyła się w marcu o 0,5% w ujęciu rocznym. Gorzej wypadła w porównaniu do wcześniejszego miesiąca, kurcząc się wobec lutego o 0,2%.

Eurostat podał również informacje dotyczące produkcji przemysłowej w naszym kraju. Były one zdecydowanie lepsze od tych dla strefy euro. Zgodnie z najnowszym odczytem, w marcu produkcja w polskim przemyśle zwiększyła się o 5,5% w ujęciu rocznym. Oznacza to poprawę w stosunku do lutego, gdy produkcja urosła o 5,3% r/r.

To dane zbliżone do tych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Według danych polskiej jednostki, produkcja w marcu wzrosła w naszym kraju o 5,4% r/r, natomiast w ujeciu miesięcznym zwiększyła się aż o 9,4%.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Produkcja przemysłowa w Eurolandzie w dół.

Podobne

Kursy walut 2020-09-17

+ więcej
  • EUR euro 4,4514 -0,03%  -0,14gr
  • USD dolar 3,7713 +0,50%  +1,87gr
  • GBP funt 4,8874 +0,88%  +4,27gr
  • CHF frank 4,1410 +0,09%  +0,37gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm