pieniadz.pl

Rick Santorum najlepszy w Alabamie i Missisipi

Rick Santorum
Rick Santorum wygrał republikańskie prawybory w Alabamie i Missisipi, to dwa stany konserwatywnego południa USA. Zdaniem komentatorów zwycięstwa te mogą przedłużyć walkę o nominację prezydencką z ramienia Partii Republikańskiej (GOP).
Były senator uzyskał w Alabamie 35% głosów. 30-procentowe poparcie zdobył były przewodniczący Izby Reprezentantów - Newt Gingrich, a 28-procentowe - były gubernator Massachusetts Mitt Romney. Natomiast w Missisipi na Santoruma głosowało 33% wyborców, na Gingricha - 31%, Romneya - 30%, a na Rona Paula - 4%.

Zdaniem komentatorów po wczorajszych zwycięstwach Santoruma wzrośnie presja na Gingricha, aby wycofał się z rywalizacji, co umożliwiłoby byłemu sanatorowi dogonienie Romneya. Były gubernator Massachusetts zgromadził dotychczas najwięcej delegatów na konwencję. Wcześniej jako jego najgroźniejszego rywala prezentowano właśnie Gingricha, jednak po serii słabych wyników stracił on uznanie w oczach komentatorów.

Specjaliści twierdzą, że wzmocnienie pozycji Santoruma przyczyni się najprawdopodobniej do przedłużenia walki w prawyborach, która zmusi kandydatów do sięgnięcia po negatywną kampanie. Osobiste ataki mogą jednak osłabić prestiż i jedność Republikanów, a tym samym pomóc Demokratom w przyszłej kampanii prezydenckiej. Następną rundy republikańskiego wyścigu zaplanowano m.in. w stanach Indiana i Wisconsin, gdzie Santorum cieszy się znacznym poparciem.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Rick Santorum najlepszy w Alabamie i Missisipi.

Podobne

Kursy walut 2019-11-14

+ więcej
  • EUR euro 4,2916 +0,15%  +0,66gr
  • USD dolar 3,9011 +0,28%  +1,09gr
  • GBP funt 5,0130 +0,28%  +1,39gr
  • CHF frank 3,9501 +0,51%  +2,02gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm