pieniadz.pl

W 2018r. możliwa obniżka VAT?

niedziela, 22-01-2017 godz. 20:08

Premier Beata Szydło poinformowała dzisiaj, że nie ma szans na obniżkę podatku VAT w bieżącym roku, jednak można liczyć na to, że uda się to uczynić w roku następnym. Ostateczna decyzja w sprawie podatków zostanie podjęta na podstawie obserwacji tempa rozwoju gospodarczego naszego kraju.
W jednym z wywiadów udzielonych w weekend premier Beata Szydło zapowiedziała, że o ile w tym roku nie ma szans na obniżenie podatku VAT, to jednak istnieje takie prawdopodobieństwo w następnym, 2018 roku. Wszystko zależy jednak od tego, w jakim tempie rozwijała się będzie polska gospodarka.

Szefowa rządu wychodzi jednak z założenia, że wzrost PKB będzie na tyle zadowalający, iż wyborcze obietnice zostaną wprowadzone w życie i podatki rzeczywiście staną się niższe. Optymistyczne prognozy wiążą się z dobrymi przewidywaniami odnośnie wzrostu gospodarczego w tym roku. Politycy zakładają bowiem, że od II kwartału będzie on jeszcze wyższy niż dotychczas.

Szydło podkreśliła przy tym, że jej rząd pracuje nad tym, by zmiany były kompleksowe i w pełni przemyślane, dające długofalowe, korzystne zmiany. W planach uwzględnione muszą zostać inne, wprowadzane zmiany, jak m.in. obniżony od przyszłego roku wiek emerytalny oraz całkowita reforma szkolna, która pochłonie znaczną część budżetu.

Premier stwierdziła też, że pewne propozycje zmian podatkowych, zostały niepotrzebnie zaprezentowane w ubiegłym roku. Zauważyła, że wielu obywateli odebrało je jako porażki, a w rzeczywistości były nad nimi prowadzone ważne prace, zbliżające do optymalnego kształtu przyszłej ustawy określającej ostateczną stawkę VAT.

Podczas weekendowych wywiadów Beata Szydło mówiła również o budowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej, audycie prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w spółkach Skarbu Państwa i o planie odpowiedzialnego rozwoju, o którym w poniedziałek ma rozmawiać z wicepremierem, ministrem finansów i rozwoju Mateuszem Morawieckim.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do W 2018r. możliwa obniżka VAT?.

Podobne

Kursy walut 2019-12-09

+ więcej
  • EUR euro 4,2830 +0,26%  +1,09gr
  • USD dolar 3,8704 +0,53%  +2,04gr
  • GBP funt 5,0915 +0,77%  +3,88gr
  • CHF frank 3,9087 +0,32%  +1,24gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm