pieniadz.pl

W najbliższych dniach nie skorzystasz z usług tych banków

sobota, 04-01-2014 godz. 10:10

Wczoraj wieczorem rozpoczął się pierwszy długi weekend tego roku. Poza wolną sobotą i niedzielą, będziemy tym razem mieli również wolny od pracy poniedziałek, w którym wypada akurat święto Trzech Króli. Klienci kilku znanych polskich banków będą musieli w tym czasie liczyć się z ograniczonym dostępem do swoich kont. Oto wykaz banków zapowiadających prace modernizacyjne na ten okres.
Zgodnie z zapowiedziami, już podczas pierwszego długiego weekendu tego roku część instytucji bankowych działających na terytorium Polski będzie przeprowadzała prace modernizacyjne. Oznacza to, że niektórzy klienci będą mieli problemy z dostępem do swojego konta. Może okazać się, że nie uda się wypłacić gotówki z bankomatu albo że nie sprawdzimy swoich środków poprzez konto bankowe.

Bank BPH odpowiednio wcześnie zapowiedział, że przez cały długi dostęp do kont będzie utrudniony. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w piątek wieczorem, a normalny dostęp do rachunków będzie możliwy dopiero 7 stycznia, czyli we wtorek po długim weekendzie. Przerwa w dostępie będzie dotyczyła jednak wyłącznie kont bankowych, więc utrudnień spodziewać muszą się wszyscy ci, którzy korzystają z bankowości elektronicznej.

W mBanku prace modernizacyjne obejmą zarówno bankowość elektroniczną, jak też mobilną, co oznacza, że klienci nie będą mieli dostępu do kont ani przez internet, ani przez telefon. Niemniej jednak, przerwa potrwa krócej, bo bank zapowiada, że te kanały będą niedostępne tylko w nocy z 4 na 5 stycznia, czyli z soboty na niedzielę.

Koniecznie należy pamiętać, że w mBanku przez pewien czas nieaktywne będą też karty płatnicze. Nie będą one działały dzisiejszej nocy między godziną 2:00 a 8:00 rano. Warto jednak przygotować się i wybrać gotówkę, ponieważ w każdej instytucji może okazać się, że prace modernizacyjne potrwają nieco dłużej niż wynika to z zapowiedzi.

Problemy z niektórymi kanałami dostępu zapowiadają także Citi Handlowy oraz Bank Pocztowy. W pierwszym przypadku utrudnione będzie dodzwonienie się do platform telefonicznych, natomiast w drugim pojawi się kłopot z kontaktem telefonicznym i na czacie z konsultantem. Problem pojawi się jedynie w poniedziałek 6 stycznia.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

polskagola (10.01.2014 09:19)

lol

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm