pieniadz.pl

Antoni Macierewicz pozbawiony immunitetu za raport WSI?

poniedziałek, 19-12-2011 godz. 11:11

Antoni Macierewicz
Reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski dowiedział się, że Prokuratura Apelacyjna w Warszawie zamierza postawić zarzuty Antoniemu Macierewiczowi za raport z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych – czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na Polską Agencję Prasową.
Warszawska prokuratura, która w tej sprawie prowadzi dochodzenie, złożyła wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego u Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Kroku tego wymaga procedura. Teraz Prokuratura Generalna zadecyduje, czy wniosek o uchylenie immunitetu Macierewiczowi trafi na biurko marszałka Sejmu Ewy Kopacz.

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie planuje postawić członkowi Prawa i Sprawiedliwości zarzuty dotyczące ujawnienia tajemnicy, przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Komentatorzy zaznaczają, że czasu na pozbawienie Macierewicza immunitetu poselskiego i postawienie mu zarzutów pozostało niewiele, bowiem zagrożenie karą przedawni się w lutym przyszłego roku.

Dochodzenie w sprawie "podejrzenia popełnienia przestępstwa przez członków komisji weryfikacyjnej, polegającego na niedopełnieniu ciążących na nich obowiązków rzetelnej weryfikacji prawdziwości danych zebranych w toku postępowania likwidacyjnego WSI i dopuszczenia do zamieszczenia w raporcie nieprawdziwych danych pochodzących z niewiarygodnych źródeł, dotyczących osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, co stanowiło działanie na szkodę interesu prywatnego tych osób i podmiotów" trwa od czterech lat - czytam na portalu Onet.pl.

Antoni Macierewicz, który był szefem komisji weryfikacyjnej WSI, wielokrotnie zaznaczał, że wszystkie jego wypowiedzi odnoszące się do raportu są oparte na dokumentach Wojskowych Służb Informacyjnych i ustaleniach komisji weryfikacyjnej.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Antoni Macierewicz pozbawiony immunitetu za raport WSI?.

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm