pieniadz.pl

Polacy z niepokojem patrzą na sytuację w kraju

środa, 07-12-2016 godz. 16:04

Ośrodek Kantar Public, znany wcześniej jako TNS Polska sprawdził opinie Polaków na temat sytuacji w naszym kraju. Aż połowa obywateli uważa, że sprawy w Polsce mają się coraz gorzej. 44% respondentów negatywnie ocenia sytuację gospodarczą kraju, natomiast 43% pytanych zakłada, że przez kolejne 3 lata nie polepszy się ich sytuacja materialna.
Ośrodek badawczy Kantar Public, dotychczas bardziej znany jako TNS Polska przeprowadził badanie, w którym sprawdził, co Polacy myślą obecnie o sytuacji w kraju. By uzyskać wiarygodne dane, w połowie listopada przepytano grupę pond tysiąca losowo wybranych obywateli mających ponad 15 lat.

Ze zgromadzonych danych wynika, że 50% obywateli dostrzega, iż ogólnie w Polsce jest coraz gorzej. 34% pytanych zauważa zmiany na lepsze. Rośnie też grupa osób, które nie potrafią jednoznacznie ocenić tego, co dzieje się w naszym państwie.

44% pytanych źle mówi o stanie naszej gospodarki. 36% uznało, że obecnie mamy do czynienia z lekkim kryzysem, a 8% respondentów twierdziło, że problemy są poważne. Niemniej jednak, aż 45% Polaków widzi, że nasza gospodarka ma się dobrze, przy czym 41% mówiło o powolnym rozwoju, a 4% uznało, że jest on dynamiczny.

Poza tym, że rodacy nie najlepiej oceniają aktualną sytuacją w kraju, to w dodatku nie spodziewają się poprawy w kolejnych latach. 43% badanych przyznało, że nie oczekuje zmiany swoich warunków materialnych na przestrzeni najbliższych 3 lat. 28% respondentów czeka jednak na poprawę. 22% ankietowanych obawia się pogorszenia swojego statusu finansowego.

Stosunkowo zadowalający jest odsetek Polaków dobrze mówiących o sytuacji na rynku pracy. 52% osób twierdziło, że bez problemu można dziś znaleźć zatrudnienie. 46% z tej grupy zaznaczyło jednak, że niekoniecznie chodzi o wymarzone stanowisko. 36% respondentów wciąż jednak uważa, że znalezienie pracy jest trudne, a 7% twierdzi, że jest to praktycznie niemożliwe.

Eksperci zwracają uwagę na fakt, że ogólnie Polacy są w całkiem niezłych nastrojach, gdy chodzi o sytuację finansową i gospodarczą, jednak negatywna ocena sytuacji Polski w perspektywie 3 najbliższych lat i tak niepokoi.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polacy z niepokojem patrzą na sytuację w kraju.

Podobne

Kursy walut 2024-02-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3326 +0,29%  +1,27gr
  • USD dolar 4,0050 +0,62%  +2,46gr
  • GBP funt 5,0691 +0,47%  +2,37gr
  • CHF frank 4,5427 +0,11%  +0,48gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm