pieniadz.pl

Dziś Cybernetyczny Poniedziałek, ciąg dalszy promocji z Czarnego Piątku

poniedziałek, 27-11-2017 godz. 16:04

Dzisiaj obchodziliśmy Cybernetyczny Poniedziałek, który w wielu sklepach stanowił kontynuację Czarnego Piątku. Oba te dni są prawdziwym świętem dla konsumentów, ponieważ pełne są wyprzedaży w wielu sklepach. Szacuje się, że zyski sprzedawców wynoszą w te dni nawet 5% dochodów. Niemniej, wciąż jest to zdecydowanie mniej niż w Stanach Zjednoczonych, z których przyszła do nas moda na takie przeceny.
Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zakłada, ze sam Czarny Piątek może podnosić sprzedaż w polskich sklepach nawet o 5%. Warto jednak pamiętać, że dziś jest jego kontynuacja, czyli Cybernetyczny Poniedziałek. Instytut GfK podaje, że aż 60% Polaków nie zamierzało skorzystać z obniżek cen w Czarny Piątek, przy czym ¾ pytanych nie wiedziało, czym ten dzień w ogóle jest.

Szansa na skorzystanie z oferty przygotowanej na dziś jest spora, ponieważ użytkownicy sieci zdecydowanie lepiej poinformowani są o dniu obniżek w sklepach on-line.

Cybernetyczny Poniedziałek to jeszcze jeden – po Czarnym Piątku – dzień wyprzedaży, który przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu, 24 listopada, obchodziliśmy Czarny Piątek, który za Oceanem jest dniem największych w roku wyprzedaży. Ceny spadają wtedy tak drastycznie, że wiele osób już dzień przed, czyli w ważne dla Amerykanów Święto Dziękczynienia, tuż po uroczystej kolacji, wybiera się pod sklepy, pod którymi spędzają całą noc.

W USA obniżki sięgają czasem nawet 80-90%. Najczęściej dotyczą sprzętu AGD i RTV, choć tak naprawdę, niemal każdy sklep bierze udział w szalonych przecenach. Zachętą do zakupów mają dla klientów ni tylko niższe ceny, ale też dłużej otwarte sklepy. Często jednak okazuje się, że już w godzinę po otwarciu, półki są puste.

Poza Stanami Zjednoczonymi, Czarny Piątek jest również niezwykle popularny w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, choć wyprzedaże tego dnia organizuje się praktycznie we wszystkich krajach anglojęzycznych.

Cybernetyczny Poniedziałek w USA pierwszy raz był obchodzony w 2005r. Od tzw. Black Friday różni się tym, że dotyczy głównie sklepów internetowych. Tego dnia to one wprowadzają znaczne przeceny i promocje, które dla klientów są szansą na tańsze zakupy, a dla samych punktów handlowych – okazją do wypromowania się, zyskania rzeszy klientów i wyraźnego, choć krótkotrwałego podniesienia sprzedaży.

Ze względu na wygodę i chęć jeszcze większegozysku, wiele sklepów decyduje się na połączenie wyprzedaży z Czarnego Piątku i Cybernetycznego Poniedziałku. Pewna część organizuje cały tydzień promocji, co dla konsumentów jest szczególną gratką.

W Polsce z roku na rok przybywa sklepów biorących udział w popularnych, listopadowych wyprzedażach. Ich listy można za każdym razem znaleźć w sieci. Ba szeroką skalę prowadzone są również akcje reklamowe.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Dziś Cybernetyczny Poniedziałek, ciąg dalszy promocji z Czarnego Piątku.

Podobne

Kursy walut 2023-09-29

+ więcej
  • EUR euro 4,6356 +0,03%  +0,16gr
  • USD dolar 4,3697 -0,83%  -3,65gr
  • GBP funt 5,3464 -0,31%  -1,67gr
  • CHF frank 4,8030 +0,12%  +0,57gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm