pieniadz.pl

Loteria paragonowa, czyli dlaczego warto brać ze sklepu paragony?

piątek, 03-07-2015 godz. 16:04

Ministerstwo Finansów po raz kolejny zorganizuje loterię paragonową. Ma ona wystartować 1 października, a pierwsze nagrody zostaną rozlosowane już w listopadzie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie do loterii dowolnego paragonu opiewającego na sumę min. 10zł. Udział wziąć mogą jednak wyłącznie osoby pełnoletnie. Do wygrania są tablety, notebooki, a nagrodą główną jest samochód.
Ministerstwo Finansów po raz kolejny chce uświadomić Polakom, jak ważne jest zabieranie paragonów ze sklepów. Z tego powodu znów odbędzie się loteria paragonowa, w której w zamian za paragony, będzie można wygrać cenne nagrody. Akcja ruszy 1 października, a pierwsze losowanie nagród odbędzie się w listopadzie.

W loterii udział może wziąć każdą pełnoletnia osoba, która na stronie akcji zarejestruje paragon za zakupy o wartości wynoszącej min. 10zł. Spośród wszystkich zgłoszeń, raz w miesiącu losowane będą te, których właściciele otrzymają nagrody rzeczowe w postaci tabletów i notebooków.

Nagrodą główną będzie samochód Opel Astra. Nagrody otrzymają także przedsiębiorcy, którzy wystawili dokument potwierdzający sprzedaż. Będą oni honorowani tabletami. Raz w każdym kwartale odbywać będzie się dodatkowe losowanie. Wybierana będzie jedna firma z premiowanej branży, która otrzyma Opla Insignię.

 Chociaż zabieranie ze sobą paragonów dla większości osób jest sposobem na dokładniejszą kontrolę swoich wydatków, to jednak nie o to chodzi organizatorom akcji. Należy bowiem pamiętać, przede wszystkim, o tym, że wystawienie paragonu jest potwierdzeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Politycy podkreślają natomiast, że każdy Polak powinie mieć nawyk dbania o uzyskanie paragonu, by w ten sposób egzekwować prawo od przedsiębiorców.

Zaznacza się przy tym, że robiąc zakupy i nie otrzymując paragonu, powinniśmy upomnieć się o niego. Zdecydowanie nie powinno się również przystawać na propozycje sprzedaży produkty „pod ladą” tylko dlatego, że przedsiębiorca tłumaczy się np. awarią kasy fiskalnej czy prądu. Politycy zakładają, że jeśli klienci będą przywiązywani większą wagę do paragonów, to przedsiębiorcy w mniejszym stopniu będą dopuszczali się jakichkolwiek niedopatrzeń w tej materii.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Loteria paragonowa, czyli dlaczego warto brać ze sklepu paragony?.

Podobne

Kursy walut 2024-02-23

+ więcej
  • EUR euro 4,3326 +0,29%  +1,27gr
  • USD dolar 4,0050 +0,62%  +2,46gr
  • GBP funt 5,0691 +0,47%  +2,37gr
  • CHF frank 4,5427 +0,11%  +0,48gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm