pieniadz.pl

MF: Ruszyła loteria paragonowa

piątek, 02-10-2015 godz. 16:04

Ministerstwo Finansów poinformowało wczoraj o rozpoczęciu nowej edycji loterii paragonowej. Kolejny raz wszyscy ci, którzy będą zbierali paragony i upominali się o te, których sprzedawcy nie dadzą dobrowolnie, będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody, m.in. tablety, laptopy, a nawet samochody. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w loterii? Po zakupach za min. 10zł wziąć paragon i zarejestrować go na stronie akcji.
Ministerstwo finansów poinformowało wczoraj, że wystartowała kolejna edycja loterii paragonowej. Każdy, kto zrobi zakupy na kwotę min. 10zł i weźmie ze sobą paragon, będzie mógł zarejestrować go na oficjalnej stronie akcji i wziąć udział w losowaniu cennych nagród. Liczba rejestrowanych paragonów jest dowolna, dzięki czemu można zwiększać szansę na wygraną, rejestrując ich, jak najwięcej.

Celem loterii paragonowej jest zachęcanie Polaków do zabierania paragonów po nabyciu produktów i usług. Politycy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem szarej strefy i sprzedaży dóbr bez odprowadzania od nich stosownego podatku. W naszym kraju jest to szczególnie istotne, ponieważ skala nierejestrowanej sprzedaży jest wyższa od średniej unijnej.

Resort finansów przypomina jednak, że dbałość o branie ze sobą paragonów ma znaczenie nie tylko dla gospodarki, ale również dla samych klientów. Paragony są bowiem konieczne w przypadku jakichkolwiek sporów ze sprzedawcą, w tym zwrotu towaru czy reklamacji. Niestety, badania pokazują, że Polacy nie dbają o takie kwestie, bo tylko ok. 5% klientów bierze ze sobą paragony.

Akcja potrwa przez najbliższy rok, aczkolwiek istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie przedłużona o kolejnych 6 miesięcy. Strona loterii jest przygotowana na rejestrację ok. 250 tys. paragonów na godzinę. Nagrody za każdy miesiąc będą losowane w miesiącu kolejnym. Raz w miesiącu będzie można wygrać Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. W zabawie udział wziąć mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Opel Insignia można wygrać jedynie przy rejestracji paragonu wystawionego przez jednostkę działającą w tzw. branży premiowanej. W każdym kwartale będzie to inna branża, przy czym do końca tego roku jest to fryzjerstwo i inne zabiegi kosmetyczne.

Rejestracja paragonów nie jest skomplikowana. W poszczególne miejsca należy jedynie przepisać zawarte w nim dane, czyli numer kasy rejestrującej, NIP podmiotu wystawiającego paragon, datę zakupu, numer wydruku, kwotę. Oczywiście, podane muszą zostać również dane osoby rejestrującej paragon.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do MF: Ruszyła loteria paragonowa.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm