pieniadz.pl

Weź paragon 2014 – akcja już trwa

środa, 25-06-2014 godz. 11:11

22 czerwca 2014r. rozpoczęła się kolejna wakacyjna edycja akcji „Weź paragon”, która ma zachęcać obywateli do upominania się o rachunki potwierdzające dokonane przez nich płatności. Klienci pamiętający o paragonach stoją na straży prawa podatkowego, zmuszając handlowców i usługodawców do rozliczania się z każdej zarobionej złotówki. Jest to też korzystne dla samych konsumentów.
Akcja „Weź paragon” nie jest w Polsce niczym nowym. Najpopularniejsze są właśnie jej edycje wakacyjne, ponieważ w tym czasie mamy największą okazję do bywania w różnych miejscach i starania się o paragony z różnych miejsc kraju. Nieważne jednak, gdzie otrzymamy potwierdzenie płatności, liczy się, by po prostu je mieć.

Klienci za każdym razem domagający się paragonu nie dają szansy przedsiębiorcom, by ci ukrywali swoje dochody. Wystawiając paragon, muszą automatycznie naliczać podatek, a cała transakcja jest zapisywana w kasie fiskalnej.

Jeżeli chodzi o korzyści, jakie osiągają z tego klienci, to przede wszystkim, paragon jest podstawowym dokumentem umożliwiającym ewentualny zwrot towaru lub też złożenie reklamacji. Bez niego w absolutnej większości przypadków jest to zupełnie niemożliwe.

Oczywiście, eksperci podkreślają także, że korzyścią dla kupującego ma być w tych sytuacjach sama świadomość, że postępuje zgodnie z prawem i przyczynia się do odpowiedniego odprowadzania podatków i zasilania nimi budżetu państwa.

Poza tym, że akcja ma zachęcać Polaków do upominania się o paragony i zabierania ich z punktów handlowych oraz usługowych, to jest ona również wypełniona licznymi kontrolami przeprowadzanymi w tychże punktach.

Poza tym, że sprawdzane będą różnorodne sklepy, to kontrole mają dotyczyć tez restauracji i punktów turystycznych. Jak nietrudno jest się domyślić, najwięcej takich akcji odbywać będzie się w miejscowościach słynących z dobrze rozwiniętej branży turystycznej, ponieważ to w nich pojawi się największa grupa klientów.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Weź paragon 2014 – akcja już trwa.

Podobne

Kursy walut 2023-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4851 -0,66%  -2,97gr
  • USD dolar 4,1933 +0,07%  +0,30gr
  • GBP funt 5,2031 -0,97%  -5,12gr
  • CHF frank 4,6041 -0,63%  -2,91gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm