pieniadz.pl

Nowe państwa chcą przystąpić do TPP - sukces Baracka Obamy

poniedziałek, 14-11-2011 godz. 09:09

Nowe państwa chcą przystąpić do TPP - sukces Baracka Obamy
Meksyk i Kanada poinformowały, że są zainteresowane przystąpienie do nowej strefy wolnego handlu, która obejmuje państwa graniczące z Oceanem Spokojnym - Trans-Pacific Partnership (TPP). Wcześniej podobne stanowisko przedstawiła Japonia - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na Polską Agencję Prasową.
Decyzje Meksyku i Kanady zostały przedstawione wczoraj w czasie dorocznego spotkania państw regionu Azji i Pacyfiku (APEC). Uważa się to za sukces Baracka Obamy, dla którego powiększenie TPP było kwestią pierwszoplanową. Do strefy tej należą aktualnie cztery kraje: Chile, Nowa Zelandia, Singapur i Brunei, a dalsze pięć - USA, Australia, Malezja, Wietnam i Peru - negocjuje warunki przyłączenia się do niej.

Jeśli do TPP przystąpi Japonia, Meksyk i Kanada powstanie strefa wolnego handlu o blisko 40% większa niż wspólny rynek Unii Europejskiej. Ekonomiści zaznaczają, że blok ten przyniesie znaczne korzyści gospodarkom tego regionu - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na Polską Agencję Prasową.

Zdaniem Baracka Obamy w nadchodzących latach region Azji i Pacyfiku będzie ośrodkiem najszybszego wzrostu. Reutera, wobec Europy pogrążonej w kryzysie, administracja przywódcy Stanów Zjednoczonych  widzi w szybko rozwijającym się rejonie Azji i Pacyfiku klucz do zwiększenia amerykańskiego eksportu na chłonne rynki azjatyckie oraz tworzenia nowych miejsc pracy - czytamy na portalu Radiozet.pl.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Nowe państwa chcą przystąpić do TPP - sukces Baracka Obamy.

Podobne

Kursy walut 2019-10-21

+ więcej
  • EUR euro 4,2775 -0,16%  -0,69gr
  • USD dolar 3,8307 -0,51%  -1,96gr
  • GBP funt 4,9709 +0,08%  +0,38gr
  • CHF frank 3,8899 -0,18%  -0,70gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm